Bitcoin Nasıl Alınır ?

Altcoin alabilmek için önce bitcoin almanız gerekmektedir. TL ile bitcoin alabilmek için ülkemizde aktif 3 borsa vardır. Bunlar Koinim.com, Paribu.com ve Btcturk.com’dur.

Bizim önerimiz Paribu.com’dur. Günlük 500 TL’ye kadar onaysız işlem yapabiliyorsunuz. 500 TL üzeri yatırım yapmak isterseniz kimliğinizin arkalı önlü fotoğrafı ile hesabınızı kolay bir şekilde onaylayabilirsiniz. Diğer borsalara göre kullanımı en kolay borsadır.

1
Paribu.com ‘dan hesap oluşturun. “TL YATIR” kısmından Yatırmak istediğiniz tutarı yazıp onaylayın. Size banka bilgileri gözükecektir. Belirttiğiniz tutarı havale/EFT yoluyla gönderiniz. Not : Siparişte belirtilen Numarayı (Örn : SDGTWWQ) havale/EFT kısmına yazmayı unutmayınız.

2
Paranızı yolladıktan kısa bir süre sonra hesabınıza yansıyacaktır. Her işlemde SMS yolu ile bilgilendiriliyorsunuz.

3
Paranız hesaba geçtikten sonra “BTC AL” kısmından paranız kadar alış emri oluşturunuz.
TEBRİKLER. ARTIK BİTCOİNİNİZ VAR..

Bundan sonraki adımlar Altcoin (LTC,ETH,IOTA,XRP vs.) işlemleri içindir. Eğer satın aldığınız Bitcoini, altcoinler de yatırım olarak değerlendirmek istiyorsunuz aşağıdaki adımlardan devam ediniz.

Biz Binance.com’u örnek aldık. Bunun sebebi IOTA’nında bulunduğu ortak bir borsa olmasıdır. Şuan çoğu borsada IOTA bulunmamaktadır.

4
Binance.com’da hesap oluşturunuz. Google Authenticator kurarak hesabınıza Çift yönlü doğrulama yaparak hesabınızın güvenliğini sağlayınız.
Binance.com da 2 BTC’ye kadar onaysız işlem yapabilirsiniz. 2 BTC sınırı, yeni başlayanlar için gayet ideal. Hesabınızı onaylamadan işlem yapabilirsiniz. Dilerseniz onaylayabilirsiniz. Sizin tercihiniz.

5
Şimdiki adım Paribu.com’dan satın aldığınız Bitcoin’i Binance.com adresine transfer etmemiz gerekiyor. Bunun için ;
Binance.com adresine giriş yaptıktan sonra yukarıdaki “Funds” alanından “Deposits & Withdrawals” kısmına giriniz. Coinlerin listesi gelecektir karşınıza.
Her coinin kendine özel deposit adresi vardır. BTC adresine sadece BTC, ETH adresine sadece ETH göndermeniz gerekmektedir. Karışık gelebilir birazdan yapıcağımız işlemde anlıcaksınız.

6
Burdaki adımda Paribu.com’daki Bitcoinimimizi Binance.com’a transfer edeceğiz. Bunun için Deposits & Withdrawals alanından BTC’ i bulun. Sağ tarafta bulunan “Deposit” alanına tıklayın. Size özel bir “BTC Deposit Address” oluşacaktır. Bu adresi kopyalayın ve Paribu.com ‘a geri dönün.

7
Paribu.com geldikten sonra “BTC İşlemleri” alanından “Bitcoin Çekme” kısmına gelerek Binance.com’dan kopyaladığınız adresi “Cüzdan Adresi” alanına yapıştırınız. Ardından çekmek istediğiniz bitcoin miktarını yazınız (‘+’ işareti tüm bakiyenizi seçer). Ardından “Bitcoin Çek” butonuna tıklayınız.

Tıkladıntan sonra Paribu.com güvenlik olarak size SMS yollayacaktır. Belirli bir metni yazıp mesajı cevaplamanızı isteyecektir. Bu işlemleride gerçekleştirdiğinizde transfer işlemi başlayacaktır.

Transfer işlemi, 10 dakikada sürebilir, 24 saatte. Tamamen sistemin yoğunluğuna bağlıdır. Bu durumda beklemekten başka çaremiz yoktur.

8
Bitcoin hesabınıza ulaştıktan sonra anasayfadaki “BTC Markets” kısmından istediğiniz coine yatırım yapabilirsiniz.

Örneğin IOTA alacağınız varsayalım.

BTC Markets kısmında “IOTA/BTC” bulun. İçine girdikten sonra Grafiğin altındaki “Buy IOTA / Sell IOTA” alanından alış ve satış yapabilirsiniz.

Buy IOTA alanında %25 / %50 / %75 / %100 alanından %100 ‘e tıklayıp “Buy IOTA” derseniz borsanın son durumundan IOTA alış emrini oluşturmuş olursunuz.

Kaynak: http://coinrehber.in/