Kurumsal NFT Nasıl Kullanılır?

Bir yıldan kısa bir süre içinde, NFT kısaltması markalar için giderek daha yakın dost olma yolunda hızla ilerlemeye başladı. NFT yani değiştirilemeyen tokenler, bitcoin gibi dijital varlıklardır. NFTler benzersizdir ve çevrimiçi olarak orijinal bir sanat eserine sahip olmak gibi yeri doldurulamazdır.

NFTler de kripto para birimiyle aynı kimlik doğrulama teknolojisini kullanıyorlar. Bazı NFT’ler parasal değere sahipken, diğerleri sahiplerini topluluklara bağlar ve hatta dijital olarak giyilebilir olanları da vardır.

Taco Bell, Crockpot, Campbell’s ve Twitter gibi markalar (her geçen gün daha fazla marka Kurumsal NFT çılgınlığına katılıyor) giderek popülerleşen pazara sıçradılar. Aşağıda, sürekli güncellenen yeni Kurumsal NFT’lerin listesi ve markaların bunları pazarlamalarında nasıl benimsediği yer almaktadır.

Kripto ticareti, CPG ürün lansmanını ateşledi

Credit: Adrian Curiel

Floridalı bir girişimci, henüz var olmayan bir ürünü pazarlamak için NFT’lerden yararlanmanın bir yolunu buldu. Hummii adlı nohut bazlı muffin atıştırmalıklarını marketlere tanıtmayı planlayan Tyler Phillips, yarattığı bir NFT için yatırımcı sunumu üzerinde iş alışverişinde bulunan bir grafik tasarımcı ile anlaşma yaptı. Yaklaşık 1.200 dolar değerindeki anlaşma aslında kripto ticaret dünyasındaki küçük işler. Ancak Phillips ve tasarımcı Adrian Curiel için bu, marka lansmanları ve sadakati için umut verici yol gösteren adil bir değişimi temsil ediyor.

— Jon Springer

Under Armor, Steph Curry’nin 3 sayılık rekorunun onuruna Kurumsal NFT tasarladı

Under Armor, en büyük yıldızlarından birinin önemli bir kilometre taşını anmak için Kurumsal NFT yayınlıyor. Kurumsal NFT, Jeton, Steph Curry’nin 14 Aralık’ta NBA üç sayılık atış rekorunu kırdığında giydiği Curry Flow 9 modelinin bir kopyası. Koleksiyon, rekora giden üç sayılık atışlarının her biri için bir tane olmak üzere 2.974 kopya içeriyor. Alıcılar ayrıca Decentraland, Gala Games ve The Sandbox metaverse platformlarında sanal avatarlarını ayakkabılarla giydirebilecekler. NFT’ler, gençlerin spora erişimini iyileştiren hayır kurumlarına giden gelirlerle birlikte 333 $ ‘dır.

— Asa Hiken
 

Marilyn Monroe ve tokidoki 25.000 Kurumsal NFT tasarımlarını yayınladı

Credit: Monroe ve tokidoki

Marilyn Monroe dijital bir makyaj alıyor. Portföyünde Marilyn Monroe, Elvis Presley ve Muhammed Ali’yi içeren koleksiyona sahip pazarlama ve eğlence şirketi Authentic Brands Group, Marilyn Monroe NFT’lerinden oluşan bir koleksiyon oluşturmak için NFT platformları Binance ve NFkings ile ortaklık kurdu. İlk koleksiyon, Monroe’yu markanın tarzında yeniden canlandıran Japon tarzı bir yaşam tarzı markası olan tokidoki ile işbirliği içinde olacak. 25.000 NFT’lik koleksiyon 21 Aralık’ta Binance’de başlayacak. Alıcılar 100 adede kadar kutu satın alabilir ve her biri 20 ABD Doları tutarındadır.

— Erika Herhalde

Noel için bir NFT’yi nasıl alırdınız?

Acento, acente tatil hediyelerinin doğasını değiştirmeye çalışıyor. Bu yüzden, hediye çantalarını, şampanya şişelerini unutun çünkü Los Angeles merkezli yaratıcı mağaza, çalışanlarına Noel için kişiselleştirilmiş, değiştirilemez jetonlar vermeye karar vermiş. Ajans yöneticisi Vicen Llopis ve kreatif direktör “El Tigre” Sanchez’in öncülük ettiği bireysel NFT’leri, çalışanların kendi vesikalık fotoğraflarına dayanıyor. Her jetona, portrelerini elektronik olarak sergilemek için dijital bir çerçeve eşlik ediyor.

— Ethan Jakob Craft

MerakEtmeyin Siz de , BoohooMansizeile ücretsiz NFT sahibi olabilirsiniz

BoohooMan, Kurumsal NFT koleksiyonu bırakan en son giyim markalarından biridir. “The Future Edit” ücretsiz olarak verilecek sekiz resim ve videodan oluşacak. Koleksiyonda fütürist üstler ve pantolonlar olması planlanıyor. Kullanıcılar, boohooMan web sitesinden bu NFT’lerden birini kazanmak için yarışmaya katılabilirler.  Yarışma 16 Ocak gece yarısı sona erecek ve kazananlar bir sonraki hafta açıklanacak.  NFT’ler OpenSea aracılığıyla verilecek.

— Erika Herhalde

UNO, yeni kart destesi için VeeFriends NFT’lerine dönüşüyor

Credit: VEEfriends

Mattel’in UNO kart oyunu, Gary Vaynerchuck’ın VeeFriends karakterleri sayesinde farklı bir görünüm elde etti. Bu yeni Kurumsal NFT koleksiyonu, UNO hayranlarına ve NFT koleksiyonerlerine, fiziksel bir UNO destesi şeklinde bir VeeFriends koleksiyonuna sahip olma fırsatı sunuyor. Her deste, oynanamaz, tahsil edilebilir özel bir folyo kartı içerecek. 17 VeeFriends karakteri var. VeeFriends x UNO destesi, 17 Aralık saat 12:00 ET’den itibaren MattelCreations.com’da 25$’lık ön satıştan satışa sunulacak.  

— Erika Herhalde

Melania Trump kendini bir NFT’ye dönüştürüyor

Eski First Lady Melania Trump, 2022’nin başlarında piyasaya sürmeyi planladığı bir dizi NFT’nin ilki olan, gözlerinin suluboya resmini NFT’sini satıyor. Marc-Antoine Coulon tarafından boyanmış NFT, 16 Aralık’tan itibaren satışa sunulacak. NFT, bir Sol’a veya yaklaşık 171 $’a mal olacak. Müzayede gelirlerinin bir kısmı, koruyucu aile sisteminde yaşayan çocuklara yardım etmek için kullanılacak. Trump, hangi hayır kurumu olduğunu veya paranın ne kadarının bağışlanacağını belirtmedi.

— Erika Herhalde

‘Masters of Horror’ metaverse’de cehennemi yükseltiyor

Credit: Boss Protocol Media

Korku medyasının efsaneleri, eğlence odaklı sanal ürünler markası Boss Protocol yeni NFT koleksiyonuyla meta evrene giriyor. “Masters of Horror” serisi, geçen hafta ikonik deri kaplı ve çivi başlı “Hellraiser” serisine dayanan bir Pinhead koleksiyonuyla çıkış yaptı. 0,0666 ETH (yaklaşık 250 $) değerindeki her Pinhead NFT, sahibine Hollywood konsept sanatçısı Miles Teves’in Cenobite’ını içeren sınırlı sayıda özel fiziksel baskısına erişim sağlıyor.

Fiziksel sanat eserlerine ek olarak, bir Pinhead NFT’ye sahibi olmak, “Masters of Horror” serisinde gelecekteki indirimlere, özel hatıra ve koleksiyonlara, hayran etkinliklerine ve gösterimlerine ve serinin yeni NFT’lerini orijinal gibi özelleştirilebilir eklentilere erişim sağlıyor. Kampanya ile hayranlar tarafından web sitesinden seçilen tasarımlara göre daha fazla karakter eklenecek. “Masters of Horror” koleksiyonu, Ekim ayında duyurulan “Leatherfaces” NFT kampanyasından sonraki en son sanal korku projesidir.

— Parker Herren

Kelley Blue Book NFT, otomobillerin evrimini sergiliyor

Kelley Blue Book, 95. yıl dönümünü ve ABD’de her yılın en iyi yeni otomobil modellerinin bir listesi olan yıllık Best Buy Ödüllerini kutlamak için ilk NFT’sini piyasaya sürüyor.

Sanatçı Bloo Woods’un çalışması, atlı arabadan 2022’nin Best Buy kazananı Ford Maverick’e kadar arabaların evriminin animasyonlu bir zaman çizelgesi. Araçlar, izleyicinin önünde dönen ve her dönüşte yeni bir araç sergileyen bir cam vitrin içine yerleştirilmiş gibi görünüyor.

“Model NFT by KBB.com” 21 Aralık’ta teklif vermeye hazır hale gelecek. NFT’den elde edilen tüm gelir, ülke genelinde nehirlerin ve su kütlelerinin korunmasına yönelik bir sürdürülebilirlik yardım kuruluşu olan American Rivers’a gidecek.

— Parker Herren 

Adidas, NFT koleksiyonuyla metaverse’e giriyor

Kredi bilgileri: Adidas

Spor giyim şirketi Adidas, NFT lideri Bored Ape Yacht Club, NFT etkileyici ve koleksiyoncu Gmoney ve kripto varlıklarına odaklanan bir fikri mülkiyet grubu olan Pixel Vault’u içeren dört yönlü bir ortaklığın parçası olarak ilk NFT koleksiyonunu çıkaracak. Koleksiyon, adidas.com/metaverse adresinde 17 Aralık’ta satışa çıkacak ve 0,2 ETH’ye (yaklaşık 800 $) mal olacak. Şirket, kaç tane NFT’nin satışa çıkacağını söylemeyi reddetti.

— Erika Herhalde

White Castle 100. Doğum Günü’nü 5,001 NFT ile Kutladı

White Castle 100. doğum günü için dijitalleşiyor. Fast food zinciri, bir NFT platformu olan Doodle Lab Corp. ve sanatçı Che-Yu Wu ile 5,001 NFT yapmak için ortaklık kurdu. NFTler 17 Aralık öğlen Doodle Labs’da açık artırmaya çıkarılacaklar. Müzayede gelirlerinin bir kısmı, bir Takım Üyesi Yardım Fonu ve bir burs fonu aracılığıyla White Castle’ın ön saflarındaki ekip üyelerine gidecek. White Castle’ın ajansı Brandgenuity, sunumu yönetiyor.

— Erika Herhalde

Eski NBA oyuncusu Black Santa NFT’yi düşürdü

Kredi bilgileri: Baron Davis

17 Aralık’ta Baron Davis, eski NBA All-Star tarafından kurulan karakter tabanlı bir şirket olan The Black Santa Company’yi merkez alan 2.852 NFT yayınlayacak.

Koleksiyon, Crypto.com/nft adresinde açık artırmaya çıkacak . Müzayede gelirlerinin bir kısmı, Afrikalı Amerikalılar ve yetersiz hizmet alan topluluklardaki diğerleri için ekonomik güçlendirmeyi teşvik eden Los Angeles Urban League’e bağışlanacak.

Davis, “çekici içerik ve yüksek kaliteli ürünler aracılığıyla hikaye anlatımındaki çeşitliliği” kutlamak için The Black Santa şirketini kurdu.

— Erika Herhalde

Gerçek NFL oyuncuları, sanal koleksiyonlar

En sevdiğiniz futbolcularla etkileşim kurmanın yeni bir yolu için fantezi futbolun üzerinden geçin, sanal dünyaya geliyor. NFL Oyuncuları Derneği ve DraftKings kısa süre önce, çevrimiçi bahis santralinin “oyunlaştırılmış NFT koleksiyonları” oluşturmak için gerçek dünyadaki sporcuların benzerlerini – yasal adları ve resimleri de dahil olmak üzere – kullanmaya başlamasına izin vermek için bir anlaşma yaptı. 2022-23 NFL sezonuna kadar piyasaya sürülecek, kullanıcıların DraftKings Marketplace platformundaki oyunlarda oyuncularını birbirlerine karşı koyabilecekleri bekleniyor. henüz açıklanmadı.

Marriott NFT’lere yolculuk yapıyor

Marriott Bonvoy kısa süre önce “Power of Travel” kampanyasının bir parçası olarak kendi NFT’lerini yarattı ve onları geçen hafta Art Basel’de tanıttı. Üç takas edilemeyen jeton, dijital sanatçılar TXREK, JVY ve Erick Nicolay ile yapılan bir ortaklığın sonucudur. Üç tüketici, Marriott Bonvoy için NFT’lerin her birini ve 200.000 ödül puanı kazanmayı başardı. Otelcinin devam eden daha fazla yeniliği var. Bir basın bülteni, NFT’lerin ve diğer dijital mülklerin marka bağlılığı üzerindeki etkisini lanse etti.

“Marriott Bonvoy, meta veri tabanında bir varlık oluşturmaya devam etmeyi ve tüketicilerle etkili ve yaratıcı bir şekilde etkileşim kurmayı hedefliyor” dedi.

— Adrianne Pasquarelli
 

Pepsi, NFT’leri ücretsiz olarak yayınladı

Kredi bilgileri: Pepsi

Pepsi, ilk yapıldığı yıla saygı duruşunda bulunarak VaynerNFT’nin yardımıyla 1.893 “Mic Drop” NTF yarattı. Pepsi’nin müzik tarihine saygı duruşunda bulunan dijital mikrofonlar, klasik mavi Pepsi, gümüş Diet Pepsi, kırmızı Pepsi Yabani Kiraz, siyah Pepsi Zero Sugar ve Crystal Pepsi gibi içeceğin aromalarından ilham alıyor. 

Ancak NFT’ler satılık olmayacak. Bir avuç alıcının dijital mikrofonları kapmasını önlemek için Pepsi, müstakbel sahipleri bir bekleme listesine kaydettiriyor ve NFT’leri 14 Aralık’ta dağıtacak. Kullanıcılar yine de NFT’yi basmak için blockchain gaz ücreti ödemek zorunda kalacak.

— Erika Herhalde

Bisiklet NFT’leri piyasaya sürüyor

Kredi bilgileri: Bisiklet

Oyun kartı üreticisi Bicycle, ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyor. Oyun kartı modasında, marka 9 Aralık’tan 23 Aralık’a kadar her üç günde bir takımlara göre gruplandırılmış NFT’leri bırakacak ve Joker rastgele düşecek. NFT’ler sanatçı Adrian Valenzuela tarafından oluşturuldu ve Kolectiv platformunda teklif vermeye hazır olacak. Her NFT için minimum teklif 1 ETH veya yaklaşık 4.000 $ olacaktır. Bisiklet, markaya göre metaverse çağına girerken markaya aşina olan genç bir nesli hedeflemek istiyor.

— Erika Herhalde

Robert Mondavi NFT’leri şaraba dönüştürüyor

Kredi bilgileri: Tim Hogan

Robert Mondavi Winery, sahte şaraplardan endişe duyan koleksiyoncular için üzüm bağlarından gelen şarabı doğrulamanın bir yolu olarak, değiştirilemez jetonlarla deneyler yapıyor. 

Bu hafta Robert Mondavi, NFT meraklısı Gary Vaynerchuk tarafından yönetilen VaynerMedia’nın bir bölümü olan VaynerX ile birlikte çalışarak, kökenlerini takip etmek için dijital dünyadaki jetonlarla bağlantılı sınırlı bir dizi sanatsal tasarımlı şarap şişesini piyasaya sürdü. Şarap üreticisi, NFT’lerin yasadışı şarap sahteciliği pazarını düzeltmeye yardımcı olabileceğini söyledi.

NFT’ler, sanal varlığı doğrulayan ve dijital deftere kaydedilmeden değiştirilemeyen blok zincirinde basılmıştır. 15 Aralık’ta, şarap koleksiyoncuları NFT’leri çevrimiçi olarak satın alabilecek ve ardından NFT’ye karşılık gelen fiziksel bir magnum şişe şarap alacaklar. NFT, bir sahiplik sertifikası görevi görür.

Şarap şişeleri de porselen üreticisi Bernadaud tarafından tasarlanan sanat eserleridir. Seride 1.966 NFT ve şişe olacak. Proje, markaları, sanatçıları ve kripto teknolojisini harmanlayan NFT projeleriyle dolu Miami’deki sanat festivali Art Basel’de başladı. Art Basel Perşembe günü açıldı ve Cumartesi gününe kadar devam edecek.

– Garett Sloane

Kinetik Kum x Dan Lam NFT

Kredi: Kinetik Kum

Sıkılabilir kum oyuncağı Kinetic Sand, üç NFT için sanatçı Dan Lam ile ortak oldu. Müzayededen elde edilen gelir, sanat programlarını genişletmeye yardımcı olmak için Amerika’nın seçkin Erkek ve Kız Kulüplerine verilecek.

NFT ortak çalışması, Kinetic Sand ve Lam’ın ev sahipliği yaptığı, Duyusal Oyun: Lütfen Sanata Dokunun Sanat’ı takip ediyor. İki gün boyunca, New York’taki Waterfall Mansion & Gallery’deki galerinin iki katında Lam tarafından yaratılan Kinetic Sand enstalasyonları sergilendi. Konuklar sanata dokunmaya teşvik edildi.

— Erika Herhalde

K-Swiss, yıldönümü spor ayakkabısı ve NFT’yi piyasaya sürecek

Kredi bilgileri: K-Swiss

55. yıl dönümünü kutlamak için K-Swiss metaverse’e giriyor. NFT ajansı Walt Grace Digital ile ortak olan atletik ayakkabı markası, Miami Sanat Haftası sırasında 4 Aralık’ta bir lansman etkinliğine ev sahipliği yapacak.

“Instant Classic” NFT, K-Swiss’in sınırlı sayıda üretilen Classic ’66 spor ayakkabısının dijital bir versiyonudur ve markanın fiziksel yıl dönümü koleksiyonunun öne çıkan parçasıdır. Başlangıçta Ethereum blok zincirinde 350 $ olarak fiyatlandırılan NFT’ler, dijital ve fiziksel ürünü birleştirmeye yönelik marka eğiliminin bir örneği olan 55 çift ayakkabıdan biri için satın alma kanıtı olarak hizmet edecek.

1 Aralık’ta beş ayakkabının satıldığı özel, yalnızca davetlilerin katıldığı bir ön satış başladı. “Instant Classic”, K-Swiss’in NFT’deki ilk çıkışı olabilir, ancak marka, ilk sürümü daha geniş bir kullanılabilir ve satılabilir sanal ürün yelpazesiyle takip etmeyi planlıyor.

— Parker Herren

‘Örümcek Adam’a bakın, bir NFT alın

AMC, beyaz perdeden dijital ekrana genişliyor ve önümüzdeki ay çıkacak olan “Spider-Man: No Way Home” sinema gösteriminden önce Sony Pictures ile işbirliği içinde NFT dünyasına giriyor. Devasa sinema zinciri, Stubs Premiere ve A-List programlarına mensup olanlar da dahil olmak üzere, Spider-Man serisinin en son bölümü için ön sipariş verenler de dahil olmak üzere seçkin VIP üyelerine ücretsiz olarak yaklaşık 86.000 misli olmayan jeton sunacak. 16 Aralık galasının biletleri bugün resmen satışa çıktı. Diğer stüdyolar ve film yapımcıları, “Space Jam”, “Pulp Fiction” ve yakında çıkacak olan “The Matrix Resurrections” gibi başlıklardan yararlanarak, bu yıl NFT alanında büyük bir kurumsal rakip olacak şekilde şekilleniyor. dijital sanat eserleri için malzeme.

— Ethan Jakob Craft

Budweiser’ın ilk NFT’leri dakikalar içinde tükendi

Budweiser’ın ilk NFT koleksiyonu, her biri 999$ fiyatla 36 “Altın Miras Kutusu” dijital sanat eseri içeriyor.

Kredi bilgileri: Anheuser-Busch InBev

Budweiser, her biri yüzlerce dolara perakende satış yapan 1.936 türünün tek örneği dijital bira kutusundan oluşan yeni “Miras Koleksiyonu” ile, takas edilemeyen token işine giren ilk Anheuser-Busch InBev markası oldu. Her biri 499 ABD Doları olan 1.900 “Çekirdek Miras Kutusu” ve her biri 999 ABD Doları olan çok daha sınırlı 36 “Altın Miras Kutusu” olmak üzere iki farklı blok zinciri tabanlı belirteç türüyle dijital koleksiyonlar bir saatten az bir sürede tükendi. serbest bırakıldıktan sonra, Budweiser’ı 984.000 $ civarında bir yere netleştirdi.

Anheuser-Busch’un dijitalden sorumlu Başkan Yardımcısı Spencer Gordon ve bira üreticisinin kurum içi kreatif ajansı DraftLine, “Budweiser ‘Miras Koleksiyonu’, markanın ikonik tarihini kutlamak ve aynı zamanda Budweiser’ı metaverse’e taşımak için tasarlandı” dedi. “Bu NFT koleksiyonunun lansmanı, ikonik markalarımızı daha da güçlendirmeye yönelik yenilikçi ve tüketiciye öncelik veren yaklaşımımızın bir başka örneğidir.”

— Ethan Jakob Craft

Sanal emlak, Decentraland’ın moda bölgesinde 2,4 milyon dolarlık rekor bir anlaşma getirdi

Kredi bilgileri: Decentraland

Decentraland’s Fashion Street’teki bir sanal gayrimenkul arsası 2,4 milyon dolarlık rekor bir fiyata satıldı. Toronto merkezli halka açık bir şirket olan Tokens.com, Fashion Street’in “kalbinde” 116 parsel olarak tanımladığı arazinin alıcısıydı, Rodeo Drive’a pek rakip olmayan ama yine de bir süre için ağır olan fiyatlarla. tamamen çevrimiçi emlak.

Tokens.com duyurusunda, “Emlak, patlayan dijital moda endüstrisinde moda şovlarını ve ticareti kolaylaştırmak için geliştirilecek.” Dedi. Decentraland, “kullanıcılarına ait” ilk sanal dünya olarak kabul edilir ve Ethereum tarafından finanse edilir. Piyasadaki katılımcılar, takas edilemez tokenler şeklinde arazi satın alırlar.

Decentraland’daki oyuncular, Ethereum’a dayanan MANA adlı bir kripto para birimi kullanır. Tokens.com’un satın alımı, sanal dünya için 2,4 milyon dolara dönüşen 618.000 MANA ile rekor bir gayrimenkul işlemi oldu. Reuters’e göre, önceki rekor Haziran ayında bir alıcının 1,3 milyon MANA karşılığında 259 parsel satın almasıyla kırılmıştı.

Tokens.com, satın alımının Decentraland’da metrekare başına 400 dolara yaklaşan 6.090 fit kare alana dönüştüğünü söyledi. LVMH, gerçek dünyada Beverly Hills’deki Rodeo Drive’da birinci sınıf bir mağaza yerini 110 milyon dolara, metrekare başına 19.400 dolardan satın aldı.

– Garett Sloane 
 

NFT Satranç Taşları

26 Kasım Cuma günü, Grandmaster Magnus Carlsen Dünya Satranç Şampiyonası için Dubai’de Ian Nepomniachtchi ile oynayacak. Bu vesileyle, Uluslararası Satranç Federasyonu, Everscale blok zinciri ağı üzerine kurulmuş olan ChessNFT.com’a bir NFT koleksiyonu bırakıyor.

Her biri 100$’a mal olan 9.000 NFT satışa sunulacak. NFT’ler, basıldıkları ve satın alındıkları anda koleksiyoncuların hesaplarına rastgele tahsis edilecektir. Koleksiyoncular, 8.400 Ortak, 480 Nadir veya 120 Benzersiz koleksiyon parçasından biriyle sonuçlanabilir. Koleksiyoncular altı adede kadar NFT satın alabilir. Hem beyaz hem de siyah renkte altı farklı NFT alabilecek kadar şanslı olanlar, şampiyonluk maçlarından anları içeren özel bir NFT düşüşüne hak kazanacaklar. Ekim ayında, Carlsen’e Meltwater Champions Satranç Turunu kazandığı için geleneksel defne çelengi yerine dünyanın ilk NFT satranç kupası takdim edildi.

— Erika Herhalde

Adidas yeni jetonla metaverse’e girdi

Kredi: Twitter üzerinden Adidas

Spor ayakkabı üreticisi Adidas, şimdi Katılım Kanıtı Protokolü anlamına gelen bir NFT türü olan POAP belirteçleri yayınlıyor. Adidas, bu hafta POAP jetonlarını basmaya başladı ve poap.gallery aracılığıyla edinilebilir.  POAP’ın amacı, bir hayranın gerçek hayatta veya sanal olarak bir etkinliğe katıldığını göstermektir. Bu durumda, Adidas, en sert hayranlarının, şirketin metaverse’de geleceğine adım attığı sanal anda olduklarını göstermek için dijital parayı talep etmelerini istiyor.

Adidas, POAP galeri açıklamasında, “Olasılıkların sınırsız olduğu yeni oyun alanları arayanlarınız için, Metaverse’e yolculuk yaparken sizi bize katılmaya davet ediyoruz” dedi.

POAP jetonlarının basılması ucuzdur ve diğer NFT türlerine kıyasla dağıtılması kolaydır ve genellikle ücretsiz olarak dağıtılır. Adidas’ın dijital parasının sahiplerine ne kadar değer aktardığı belli değil, ancak belirteç, sınırlı ürün serilerini ve popüler işbirliklerini bıraktığı markanın Onaylı uygulamasıyla ilgili.

Adidas, “Bu dijital koleksiyon, birlikte bu yeni özgünlük çağını keşfederken merakınızı takip ettiğiniz için sizi ödüllendirme yolumuzdur” dedi. “Bu jeton, bu yolculuğun başından beri burada olduğunuzu kanıtlıyor. Güvende tutun – kullanışlı olabilir.”

– Garett Sloane 

NFL biletleri NFT’lere dönüştürüyor

NFL hayranları artık bir NFT olarak tamamlayıcı sanal hatıra biletleri alabilirler. Ticketmaster ile ortaklaşa yapılan sınırlı sayıda NFT’ler, 2021 sezonunun sonuna kadar Şükran Günü’nden seçilen oyunlara katılanlar için olacak. Müşteriler, bir NFT bileti almaya hak kazanmak için NFL Biletleme Ağı üzerinden belirli oyunlar için bilet satın almalıdır. NFT’ye, hayranların bunları takas edebileceği veya satabileceği özel bir NFL NFT pazarına bağlantı içeren bir oyun sonrası e-posta yoluyla erişebilirler. Uygun oyunların bir listesi burada bulunabilir.

— Erika Herhalde

Gary Vaynerchuk NFT’leri basıyor ve kitaplar basıyor

Yayıncılık dünyası, NFT’lerin iş modeline nasıl dahil edileceğini bulmaya çalışıyor ve Gary Vaynerchuk’un, değiştirilemez bir jetonla gelen son kitabıyla bunu kırması mantıklı. VaynerMedia’nın CEO’su ve NFT projesi Vee Friends’in yaratıcısı Vaynerchuk, bir düzine kopya satın alanlara yeni bir NFT sunarak yeni kitabı “On İki Buçuk: İş Başarısı için Gerekli Duygusal Bileşenlerden Yararlanma” kitabının tanıtımını yapıyor.

Wall Street Journal , Vaynerchuk’un kısmen satın almaları NFT’lere bağlayarak kitap için bir milyondan fazla ön sipariş oluşturduğunu bildirdi. Kitap 30 Kasım’da piyasaya sürülecek. En az bir düzine kopya, yaklaşık 240 dolar değerinde kitap satın alanlara ayrıca “Veefriends: Kitap Oyunları” adlı bir NFT verilecek. Motivasyonel pazarlamacı Vaynerchuk, tüm yıl boyunca NFT’de yüksek ve kripto teknolojisinin beklentileri konusunda yükselişte. Mayıs ayında Vee Friends ile NFT pazarlarına ilk adımını attı.10.255 NFT’den 20 milyon dolardan fazla para topladı. Vee Friends, Vaynerchuk’tan dijital doodle’lardır ve Vaynerchuk topluluğuna katılan sahiplerine fandom ayrıcalıkları bahşederler. Vaynerchuk Salı günü Twitter’da, “Birçoğunun NFT’lerle anlamadığı tek şey,” dedi, “Ben yapabilirim ve bir projeyi kontrol eden herkes, ‘kitap oyunları’ NFT’leri için bir sahibine değer katmaya devam edebilir. Sonsuza kadar oyunlar oynayacağım. ”

– Garett Sloane 

Simone Biles mükemmel bir NFT puanı arıyor

8 bitlik bir Simone Biles NFT alanına düşüyor.

Kredi: İmza

Simone Biles, Salı günü denge aletinden inmek ve tekrar NFT pazarına düşmek üzere. Ünlü jimnastikçi, NFL oyun kurucusu Tom Brady, NHL harikası Wayne Gretzky ve golf efsanesi Tiger Woods ile birlikte çalışan Autograph ile bir NFT projesi yapan en yeni GOAT (tüm zamanların en iyi sporcuları) . Brady, değiştirilemez jetonlar aracılığıyla dijital bir spor koleksiyon ürünleri pazarı oluşturmaya çalışan Autograph’ın kurucu ortağıdır.

Biles, yaz boyunca bir NFT projesinde İmza ile zaten çalıştı ve Salı günü yeni basılmış NFT’leri bırakmaya başlayacak. Biles’in ilk NFT düşüşünü satın alan koleksiyonerler, yeni seriyi satın almak için ilk indirimlere sahipler. Yeni NFT’ler, Biles’in en çok tanınan Olimpiyat hareketlerinin 8 bitlik animasyonlarını içeriyor. Biles’in önceki düşüşünden NFT’leri olmayan genel halk, Perşembe gününden itibaren Autograph’ın pazarında yeni NFT’ler için sıraya girebilecek. Biles, “gizemli” kutulara dayanan bu proje için 16.600 dijital koleksiyon yarattı. Sahipler, önümüzdeki hafta açılan ve söz konusu NFT’nin “nadirliğini” ortaya çıkaran sanal kutuları satın alıyor. İmza, en değerli olanların sınırlı sayıda basımıyla farklı NFT katmanları oluşturur.

Post Malone, yeni videoda MoonPay ve Bored Ape NFT’lerini tanıtıyor

Rapçi Post Malone, yeni bir müzik videosundaki ilginç NFT’lerden birini satın aldıktan sonra Bored Ape Yacht Club’a üye oldu . The Weeknd’in de yer aldığı “One Right Now” videosu, Post Malone’un kripto ödeme uygulaması MoonPay aracılığıyla satın almadan önce Bored Ape NFT’yi kontrol etmesiyle açılıyor. MoonPay’in pazarlama ekibi, şirketin neden Post Malone gibi ana akım sanatçılarla işbirliği yaptığını açıklayan bir blog yazısı yayınladı.

MoonPay’in blogu , “Görünüşte olası görünmeyen kamera hücremizin neden birkaç kaşını kaldıracağını anlayabiliyoruz ” dedi , “Post Malone bizimle gitmeye karar verdiği için değil (sanatçının, satın almadan önce gerçekten yaptığı MoonPay ile bir Bored Ape NFT satın aldığı gösteriliyor). VIP konsiyerj hizmetimiz aracılığıyla bir başkası), ancak Post Malone ile gitmeye karar verdiğimiz için.” Bored Ape , NFT pazarlarında milyonlarca dolara hükmeden, piyasadaki en ilgi çekici NFT projelerinden biri haline geldi. NFT’lerin sahipleri, özel bir çevrimiçi topluluk oluşturmaya çalışan Bored Ape kulübüne üye olurlar.

– Garett Sloane

Baby Shark, NFT’lerin dünyasına dalıyor

Pinkfong markasının ve viral çocuk şarkılarına dönüşen kültürel fenomen “Baby Shark”ın arkasındaki Güney Koreli şirket SmartStudy, NFT pazarına ilk girişini duyurdu. Gelecek ay “Baby Shark: Collection No. 1” dijital sanat serisini başlatmak için mantar olmayan jeton merkezi MakersPlace ile ortaklık kuruyor.

Pinkfong bir basın açıklamasında, 2 Aralık’ta satın alınabilecek koleksiyonların “tümü türü tanımlayan şarkıya atıfta bulunan ses eşliğinde orijinal, döngüye alınabilir animasyonlardan” oluşacağını söyledi. Önizlemesi şu anda mevcut olan damla, hem sınırlı sayıda hem de türünün tek örneği NFT’lerden oluşacak. Pinkfong ABD CEO’su Bin Jeong, “İnternette doğan bir sansasyon olarak Baby Shark’ın NFT’leri benimsemesi doğal bir ilerlemedir, bu da Baby Shark’ın dijital ortama damgasını vuracağı sonraki bölümde önemli bir adım olacaktır” dedi.

— Ethan Jakob Craft

‘Space Jam’in 25. yıldönümünü kutlamak için yeni NFT düşüşü

Bugs Bunny ve Tune Squad’ın basketbol sahasında Monstars’ı yenmesinden çeyrek yüzyıl sonra, WarnerMedia Global Brands and Experiences, filmin animasyon yıldızlarını içeren yeni bir “Space Jam” takas edilemez jeton koleksiyonunu piyasaya sürüyor. Bugünden itibaren, daha geniş bir 25. yıl dönümü kutlamasının parçası olarak, “Starting 5” koleksiyonu hayranlara Tune Squad ve Goon Squad NFT’lerinden oluşan bir liste sunacak. 14 Ocak 2022’de beş veya daha fazla koleksiyona sahip koleksiyoncular sınırlı sayıda Monstars NFT almaya hak kazanacaklar. Düşüş, WarnerMedia’nın daha önce işbirliği yaptığı sosyal NFT platformu Nifty’s tarafından destekleniyor.

— Ethan Jakob Craft

Quiznos, ilk NFT lansmanı için yıldızlara bakıyor

Kredi bilgileri: Quiznos

Quiznos, astronotların yer aldığı bir dizi “Bu Dünyanın Dışında” NFT’leri açık artırmaya çıkarıyor. Crypto.com’da düzenlenen 24 saatlik müzayede, 15 Kasım’da ET 9’da başladı. Her jetonun bir günlük satışından elde edilen gelir, Şef José Andrés tarafından kurulan kar amacı gütmeyen World Central Kitchen’a gidecek. Quiznos, NFT’leri oluşturmak için Umman’dan bir 3D dijital sanatçı olan Sameer Baloch’a sahipti. Quiznos, lansmanda NFT Ajansı ile çalıştı.

Bu, Quiznos’un kripto ekonomisine ilk katılımı değil. Birkaç ay önce marka, müşterilerin Denver Uluslararası Havaalanı da dahil olmak üzere Denver metropol bölgesindeki belirli Quiznos lokasyonlarında Bitcoin ile ödeme yapmalarını sağlayan bir pilot program başlattı.

— Erika Herhalde

Coinbase, Gov Ball ve EDC’lerde NFT galerilerine ev sahipliği yapıyor

Kripto para ticaret platformu Coinbase, bu yıl üç büyük müzik festivalinde yerinde NFT galerilerine ev sahipliği yapmak için Wavemaker ile birlikte çalıştı: Governors Ball, Electric Daisy Carnival Las Vegas ve Electric Daisy Carnival Orlando. Potansiyel alıcılar galerileri gezebilir ve geçmiş festivallerden ve mevcut festivalden anları yakalayan NFT’leri görebilir.

— Erika Herhalde

Dünyanın en büyük plak şirketi bir NFT süper grubu kuruyor

Kredi: 22:22, Universal Music Group

Drake ve Taylor Swift gibi en çok satan müzisyenlere ev sahipliği yapan Universal Music, NFT’lerinden dördünü Kingship adlı bir gruba dönüştürmek için koleksiyoncu Jimmy McNelis ile birlikte çalışıyor. Kingship, tamamı Bored Ape Yacht Club olarak bilinen bir NFT koleksiyonunun parçası olan üç sıkılmış maymun ve bir mutant maymun olmak üzere dört dijital karakterden oluşur. Kulüp, geçtiğimiz yılın en başarılı NFT hikayelerinden biri; Maymunlardan birini satın alan herkese, görseli kullanmanın tüm ticari haklarını verdi.

Universal etiketlerinden biri olan 10:22PM, iki boyutlu maymunları üç boyutlu varlıklara dönüştürmek için bir kripto sanatçısı ve animatör ekibi tuttu. Şirket, yayın hizmetlerinde yayınladığı Kingship için müzik kaydedecek. “Grup”, video oyunları, sanal gerçeklik uygulamaları ve metaverse olarak bilinen dijital deneyimler takımyıldızı boyunca sahne alacak ve katılacak.

—Bloomberg 

Emilia Clarke, beyin hasarı yardım kuruluşu için NFT’yi başlattı

Emilia Clarke’ın hayır kurumu SameYou, beyin hasarı ve felçten kurtulanların iyileşme tedavilerini iyileştirmeye yardımcı olmak için bir NFT müzayedesini duyurdu. Game of Thrones yıldızı iki beyin anevrizmasından kurtuldu. İndirim, fotoğrafçı Steven Sebring’in hem 2D hem de 3D NFT çizimlerini ve Clarke’ın 2016 Emmy Ödülleri’nde giydiği Versace elbisesinin dijital giyilebilirliğini içerecek. Fiziksel elbisenin kendisi de müzayedenin bir parçası olacak. Subnation ile ortaklaşa yapılan NFT’ler SEVA.LOVE’da listelenecektir.
 

—Erika Whless

Orijinal Penguen, NFT müzayedesi için TikTok sanatçılarıyla ortak oldu

Kredi bilgileri: Orijinal Penguen

Giyim hattı Original Penguin, alıcıların teklif vermeden önce artırılmış gerçeklikte görebilecekleri sekiz NFT pengueni açık artırmada satıyor. NFT’lerin üçü marka tarafından, diğer beşi ise TikTok etkileyicilerinden oluşturuldu. İlgilenen teklif sahipleri, AR’deki NFT’leri keşfedebilecekleri bir mobil cihazda orijinalpenguinnft.com adresini ziyaret edebilirler. Potansiyel teklif sahipleri, akıllı telefonları aracılığıyla sanal penguenlerle dolu bir AR sahilinde “yürüyebiliyor”. Daha sonra bir kredi kartı veya kripto para birimi kullanarak teklif verebilirler.

Original Penguin, dijital deneyimsel pazarlama ajansı Bajibot ile işbirliği yaptı. Açık artırma, 10 Kasım – 23 Kasım tarihleri ​​arasında RareCircles’da gerçekleştirilecek. Müzayede gelirleri, sanat ve mentorluk programları aracılığıyla yetersiz hizmet alan gençlere yardımcı olan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Free Arts NYC’ye gidecek.

—Erika Whless

Bacardi müzik NFT’leri telif hakkı kazanıyor

Bacardi ve BBDO NY, müzik endüstrisindeki cinsiyet eşitsizliklerini ele almayı amaçlayan bir müzik NFT’leri koleksiyonu başlatmak için Grammy ödüllü yapımcı Boi-1da ile birlikte çalıştı. BBDO’dan bir temsilciye göre, müzik yapımcılarının sadece %2’si kadın. Bu nedenle “Music Liberates Music” adlı NFT koleksiyonunda Karayipli kadın yapımcılar Bambii, Denise De’ion ve Perfxn’den üç parça yer aldı.

Satın alındığında, NFT sahipleri bu parça için yapımcıların telif ücretlerinin bir yüzdesini alarak müzik tutkunlarını sanatçılara bağlar. Şarkılar, müzik tabanlı NFT platformu Sturdy.Exchange’te yer alıyor ve yapımcılar şimdiden 30.000 doların üzerinde para kazandı. Üç NFT’nin sahipleri ayrıca, afrofütürist bir tasarımcı olan Serwah Arrufuah’tan benzersiz animasyon sanatı ve parçalarının sanatçısını tanıtmak ve akış figürleri oluşturmak için tanıtım kitleri alacak.

—Parker Herren

AE, NFT yapar
 

Kredi bilgileri: Amerikan Kartalı

Gençlerin favorisi American Eagle, giyim markasının ilk NFT koleksiyonunda VaynerNFT ve Bitski ile birlikte çalıştı. İçerik oluşturucular Liam Eisenberg ve Amy Perez’in her biri 1$’lık 120 NFT’yi içeren teklif, 6 Kasım Cumartesi günü sona eren üç günlük bir süre boyunca devam edecek . Benzersiz tasarımlar, temel ilkeleri olan iyi hisler ve bireyselliğe odaklanıyor. American Eagle’ın markası, genç Y kuşağına ve Z kuşağına alışveriş yapanlara söz veriyor. Alışveriş yapanlar, AE kotlarına dikebilecekleri gerçek hayattaki bir yama versiyonu için NFT’lerini kullanabilirler.

—Adrianne Pasquarelli
 

State Farm, NFT hazine avını başlattı

Kredi bilgileri: Devlet Çiftliği

State Farm, oyuncuların 500.000 futbol topunu arayacağı ve takas edilemez özel jetonlar kazanma şansına sahip olacağı sanal bir hazine avı başlatıyor . NFT’ler, ödüllü bir üretken simülasyon sanatçısı olan Florian ve ödüllü bir akışkan ve fizik simülasyonu sanatçısı olan Karolina Sereikaite tarafından tasarlandı. State Farm, jetonlarını satmayı seçenlerden kesinti yapmayacağını söyledi. Sigorta şirketinin artırılmış gerçeklik teknolojisine ve NFT’lere ilk adımını belirleyen hazine avı, 4 Kasım – 7 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Diğer ödüller arasında NFL yıldızları ve sözcüleri Aaron Rodgers ve Patrick Mahomes tarafından imzalanan ürünler yer alıyor.

—Mark Fischer

‘Ucuz Roman’ı daha önce hiç olmadığı gibi görün

Kredi: Tarantino NFT’leri

Film yönetmeni Quentin Tarantino, daha önce hiç görülmemiş yedi “Pulp Fiction” sahnesini NFT olarak açık artırmaya çıkarıyor , son derece sıcak pazardan yararlanan en son ünlü . Her bir karşılıksız jeton, filmin kesilmemiş ilk el yazısı senaryoları ve Oscar ödüllü film yapımcısının yorumları da dahil olmak üzere, yalnızca sahibine açıklanabilen “gizli” içerik içerecektir. Bir haber bültenine göre NFT’nin sözde ön kapağı daha önce görülmemiş bir sanat eserini gösterecek, yorum ise film ve yaratıcısı hakkındaki sırları açığa çıkaracak. Tarantino’nun belirteçleri, kullanıcıların gizli yerleştirmeler içeren içerik yayınlamasına izin veren gizlilik merkezli bir blok zinciri olan Gizli Ağ üzerine kuruludur – örneğin, bir dijital içeriğe veya içinde açıklanmayan yeteneklere sahip oyun öğelerine gizli bağlantılar içeren NFT sanatı.

Güncelleme : Miramax film stüdyosu 16 Kasım’da Tarantino’yu telif hakkı ve ticari marka ihlaliyle suçladı, Bloomberg Yasası tarafından alınan bir davaya göre . 

—Bloomberg Haberleri ve Reklam Çağı Ekibi

Warner Bros., Nifty’nin ilk ‘Matrix’ avatar NFT’lerini piyasaya sürdü

Kredi: Nifty’s ve Warner Bros.

“The Matrix Resurrections”ın Aralık galası öncesinde Warner Bros.’ tüketici ürünleri bölümü ve sosyal NFT platformu Nifty’s, klasik film serisinden ilham alan avatar tabanlı, değiştirilemez jetonları başlatmak için ortaklık kuruyor. Her biri 50$’a sabitlenmiş ve yalnızca Nifty’nin platformunda mevcut olan 100.000 “Matrix” NFT çalışması iki aşamada başlayacak. İlk olarak, 30 Kasım’da, şirketlerden yapılan bir basın açıklamasına göre, kullanıcılar “matriks içinde yakalanan sıradan insanlara benzeyen” rastgele seçilmiş jetonları satın alma şansına sahip olacaklar. Ardından, en yeni bölümün sinemalardaki galasından bir hafta önce, 16 Aralık’ta, NFT sahiplerinden avatarlarını olduğu gibi matriste kilitli tutmak için bir “Kırmızı Hap” ya da tamamen “Mavi Hap” almaları istenecek. saç stilini, kıyafetlerini, aksesuarlarını ve daha fazlasını değiştirin.

—Ethan Jakob Craft
 

McDonald’s NFT oyununa giriyor

Kredi bilgileri: McDonald’s

McDonald’s, bugün burada, yarın gidecek olan McRib sandviçinde, ilk NFT promosyonu olarak kullanmak için özellikle şımarık bir varlık bulduğunu düşünüyor . McRib’in bu hafta menü panolarına dönüşünü anmak için – ve sadık hayranlarının sınırlı mevcudiyetine olan heyecanını artırmak için – burger devi , markanın davetini retweetleyen hayranlara 10 McRib NFT sunacağını söyledi: 21.000’den fazla kişi bunu yaptı. ilk birkaç saatte.
Jon Springer

—Jon Springer

SXSW ilk resmi blockchain sponsorunu buldu

Fox Entertainment’ın karşılıksız  token  işi Blockchain Creative Labs, yıllık South By Southwest Konferans ve Festivallerinin ilk blok zinciri sponsoru olarak seçildi. Reklam destekli akış hizmeti Tubi gibi Fox’a ait mülkleri artırmak için tasarlananlar da dahil olmak üzere bir dizi yerinde ve sanal aktivasyona ek olarak, Blockchain ortaklığı SXSW 2022’nin etkinliğin ilk NFT’sini görecek. Dijital koleksiyon, yeni başlayan teknoloji şirketi Eluvio tarafından barındırılan bir blok zinciri aracılığıyla satılacak. Fox, yeni animasyon programı “Krapopolis”i  “tamamen blok zincirinde küratörlüğünü yapılan” ilk dizi olarak tanıtmak da dahil olmak üzere NFT operasyonlarını hızlandırmaya hazırlanırken bu yaz Eluvio’da bir azınlık hissesi satın aldı  .

—Ethan Jakob Craft

Ray-Ban, Aviator NFT’yi piyasaya sürdü

Kredi bilgileri: Ray Ban

 

Ray-Ban, markanın ikonik Aviator güneş gözlüklerini içeren ilk ve tek NFT’sini açık artırmaya çıkarıyor. Alman sanatçılar Oliver Latta, namı diğer “Extraweg” tarafından yaratılan tek NFT, tüm geliri hayır kurumlarına gidecek şekilde OpenSea’de açık artırmaya çıkarılacak. Açık artırma 27 Ekim’de başlıyor ve 29 Ekim’de sona eriyor.

WWE, NFT pazarını başlattı 

WWE, Fox’un Bento Box Entertainment ile oluşturduğu yeni bir karşılıksız token işi ve yaratıcı stüdyo olan Blockchain Creative Labs ile işbirliği içinde bir NFT pazar yeri tanıtacak . WWE, güreş tarihinin ikonik anları ve “WrestleMania” ve “SummerSlam” gibi önemli olayları da dahil olmak üzere şirketin geniş fikri mülkiyetine dayalı NFT’ler oluşturacak. 

Pazar yeri, tüketicilerin Eluvio’nun blok zinciri aracılığıyla kimliği doğrulanacak ve Ethereum ve diğer blok zincirleri arasında birlikte çalışabilecek dijital jetonları satın alması, ticaretini yapması, satması ve depolaması için bir merkez olarak hizmet verecek şekilde tasarlanacak. 

—Jeanine Poggi

Hot Wheels, NFT’leri yakınlaştırıyor 

Mattel, Worldwide Asset eXchange ile ortaklaşa Hot Wheels markasına bağlı NFT’leri tanıtıyor. Şirket, hayranlar ve koleksiyoncular için 40 NFT Hot Wheels tasarımını 16 Kasım’da piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu çabanın bir parçası olarak, Mattel ayrıca belirli NFT’leri topladıklarında insanlara sınırlı sayıda gerçek hayattaki döküm araçlarına sahip olma değişikliği sağlıyor. Değiştirilemeyen jetonların her biri 15 dolara mal olacak. 

—Jeanine Poggi

Korkunç NFT’ler 

Kredi bilgileri: Leatherfaces

Cadılar Bayramı için tam zamanında , ikonik korku serisi “Texas Chainsaw Massacre”, her biri filmlerin Leatherface karakterinin bir çeşidi olan 666 NFT’lik bir çizgiyle meta evrene giriyor. “Leatherfaces” projesi özel bir sanat eseri olmanın ötesinde, yamyam ailesinin hayranlarına ve onların kahramanlıklarına uygun özel bir topluluğa davettir. Kendi Leatherface’lerine sahip olanlar, topluluk etkinliklerine, lisanslı ürünlerde indirimlere, hatıra satın alma şansına ve orijinal filmin senaristi Kim Henkel ile film gösterimlerine erişim kazanacaklar. İlk düşüş, 13 Kasım’da ikinci bir dijital kan banyosu ile Cadılar Bayramı’nda gerçekleşecek.

—Parker Herren

Martha Stewart NFT’lerle kurnazlık yapıyor 

Kredi bilgileri: TAZE Nane

Martha Stewart, Ekim ayında dijital bir NFT mağazası olan Fresh Mint butiğini piyasaya sürdü. İlk koleksiyonu “Oyma Koleksiyonu” olarak adlandırılıyor ve Maniac Pumpkin Carvers’ın kurucuları Marc Evan ve Chris Soria’nın jack-o-lantern sanatını içeriyor. NFT’ler, ağaç kabuğu gibi oyulmuş balkabaklarının, ürkütücü bir kedinin, bir baykuşun ve hatta Martha Stewart’ın kendisinin görüntüleridir. Bazı görüntüler dönen çizgiler veya tek renkli tonlarla düzenlenir.

Alışveriş yapanlar, web sitesinde Stewart’ın NFT’lerine teklif verebilir. “Shriek or Chic Carving” adlı bir balkabağı, 8.000 dolardan fazla bir teklif aldı. Koleksiyon için en yüksek teklifi veren, Cadılar Bayramı’ndan önce özel olarak oyulmuş bir balkabağı kazanacak. Koleksiyon, değişen mevsimleri, tatilleri ve özel etkinlikleri yansıtan NFT topluluğundan tasarımcılar, fotoğrafçılar, sanatçılar ve yaratıcıların daha fazla çalışmasıyla zaman içinde güncellenecektir.

—Parker Herren

Clinique, NFT’lere iyimserlik getiriyor 

Clinique, “MetaOptimist” adlı ilk sınırlı sayıda NFT setini bir bükülme ile ortaya çıkardı. Güzellik markası, çoğu NFT’yi talep etmek için olduğu gibi, onlara teklif vermek yerine, Akıllı Ödüller programında iyimserlik ve gelecek için umut hikayeleri paylaşan katılımcıları seçmek için üç NFT vermek için bir yarışma düzenliyor. Gönderiler Instagram, TikTok veya Twitter’da “#MetaOptimist”, “#Clinique” ve “#Contest” hashtag’leriyle gönderilebilir.

Üç NFT’den birine ek olarak, Clinique, kazananları şu anda tükenmiş Black Honey Neredeyse Ruj’a erken erişimle ve önümüzdeki on yıl boyunca yılda bir kez bir dizi Clinique ürünüyle ödüllendirecek. Clinique, bir dizi NFT yayınlayan ilk Estée Lauder Companies markasıdır ve lansmana yardımcı olması için Futures Intelligence Group CEO’su Cathy Hackl’ı işe almıştır.

—Parker Herren

Kaynak: adage.com