Google AdWords Resmi Olarak Google Ads’e Yönlendiriliyor

Google AdWords yaklaşık 18 yıl önce kullanılmaya başlandığında Google çok basit amaca hizmet ediyordu. İnsanların ihtiyaçları doğrultusunda internette aramalar yaptığında doğru ürün veya hizmet için doğru işletmelerle iletişime geçebilmesini sağlamak. Artık 18 yıllık marka olan Google AdWords resmi olarak Google Ads’e yönlendiriliyor.

Kırtasiye malzemeleri, temizlik malzemeleri, boya ustaları veya insanları ihtiyacı olabilecek benzeri bir ürün veya hizmet için yapılan aramaları, kullanıcılara yarar sağlayacak ve alaka düzeyi eşleşen aramalar doğrultusunda Google’da anlık olarak alaka düzeyi yüksek kaliteli reklamlarla desteklemek. Oldukça basit bir mantığı olan Google’ın ilk reklamcılık ürününün başlangıç noktası buydu. Google reklamcılık kanalında sahip olduğu reklamcılık işininin temelini bu düşünce oluşturdu.

 

Google AdWords Resmi Olarak Google Ads’e Yönlendiriliyor

Bundan yaklaşık bir ay önce Google, AdWords reklamlarını yani arama motorunda kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik yaptığı aramalarda alaka düzeyi yüksek işletmelere ait reklamları için kullanmış olduğu 17 yılı aşkın bir süredir kullandığı marka olan Google AdWords’ü Google Ads ile yeniden pazara sunduklarını açıkladı. Daha önceden tarihi açıklanmış olan bu değişiklik bugün sabah saatlerinden itibaren gerçekleşti. adwords.google.com adresine ulaşmaya çalıştığınızda artık ads.google.com adresine yönlendiriliyorsunuz. Bu değişiklik ile birlikte AdWords logosu ile marka bilinci sona erdi ve deneyimleriyle birlikte marka bilinci Google Ads‘e aktarıldı.