GüncelOyun

CALL OF DUTY: WWII SUNUMUNDAN İLK BİLGİLER!

26 Nisan 2017 tarihinde Türkiye saati ile 20.00’da gerçekleştirilen Call of Duty: WWII’nin sunumunu geride bırakmış bulunmaktayız. Oyun hakkında genel bilgilerin verildiği sunumda neler ön planda, hikaye nasıl gibi birçok soruya cevap bulduk. Gelin, hep beraber bu bilgileri bir araya getirelim.

İlk olarak oyundaki karakterimize bakacak olursak eğer, 19 yaşında Texas’lı olan Ronald ”Red” Daniels’ı yönetiyor olacağız. Amerikan 1. Piyade Bölüğü’nde asker olan bu arkadaşımız ile Avrupa’daki savaştan başarı ile ayrılmaya çalışacağız.

 

Oyunun tek kişilik olan hikaye modunda diğer Call of Duty oyunlarında olan savaş dışında kalındığında yenilenen sağlık olayını bu oyunda göremeyeceğiz. Yani azcık savaşayım, ölümüne dalayım, canım azalınca bi’ kenara saklanıp canımı yenileyip tekrar aynı olayları gerçekleştireyim olayı olmayacak. “Eee, peki ben nasıl can yenileyeceğim?” diye bir soru sormuş olmanız gerekiyor. Cevabı basit: Ya takım arkadaşlarınızdan sağlık ve cephane isteyeceksiniz ya da kaderinize mahkum olacaksınız.

 

Normandiya Çıkarmasından Hürtgen Ormanı Muharebesine kadar değişik, farklı bölgelerde savaşların olacağını aktaran yapımcılar ayrıca bir kadın karakteri de oynayabileceğimiz bir bölüm olduğunu aktardı.

Call of Duty serilerinde çokca gördüğümüz Zombi Modu, bu seride de kendine yer bulmuş. Ayrıca zombi modundan ayrı olarak bir co-op modu daha oyuna eklenmiş durumda ancak bu modla ilgili herhangi bir bilgi şu anlık mevcut değil.

Call of Duty’nin yayıncısı olan Activison ve Playstation yaratıcısı olan Sony arasındaki anlaşma gereği Call of Duty’ye gelecek olan indirilebilir içerikler Playstation 4’e 30 gün öncelikli olarak gelecek. Oyunu Xbox One ve Playstation 4 platformlarından ön sipariş vererek alanlara özel, oyun çıkmadan bir adet beta sürüm verilecek.

Son cümlelerimize geldiğimizde Sledgehammer Games oyunun 2 yıldan fazla süredir geliştirildiğini aktardı. Call of Duty WWII, 3 Kasım 2017 tarihinde Xbox One, PC ve Playstation 4 platformlarında çıkış yapacak.

Kaynak: OAGTR