GüncelSosyal Medya

Başarılı Bir Tasarım İçin Gereken 5 Özellik

Görsel bir çağda teknoloji ve tasarımın ne kadar önemli olduğu üzerine uzun uzun konuşmaya gerek yok.  Görsel tasarım, şirketlerin markalaşma sürecinde büyük rol oynuyor. Eğer iyi bir tasarıma sahip olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken 5 özellik:

  • Yaratıcılık

Yaratıcı işler ortaya çıkarabilmek için, iyi uygulanan teknik ile sanatsal bir bakışa sahip olmak çok önemlidir. Markanızı iyi tanıyan bir tasarımcıyla çalıştığınız takdirde alınan riskler ve durulması gereken çizgileri iyi hesap edebilen bir beyinin verdiği güveni yaşarsınız.

  • Özgünlük

Özgünlüğünüzün ortaya çıkmasına izin vermelisiniz! Sizi siz yapan şeyleri bulup çıkarmalı ve parlatmalısınız. Herhangi bir başka markanın anımsattığı simgeler sizler için eksi olacaktır. Bunun için size özel ve markanızı temsil eden tasarımlar daha çok akılda kalmanızı sağlayacaktır.

  • Uyumluluk

Markanın temsil alanlarının tümünde tutarlı olunması kurumsal kimliğin en önemli noktalarından biridir. Kafa yorulmuş, geliştirilmiş bir tasarımla her mecrada temsiliyetinizi sağlamak görünürlüğünüzü artıracaktır; çünkü bu tutum markanızın iletmek istediği mesajı direkt verecektir.

  • Estetik

Görülen her alanın güzel olması kaygısı taşıdığı bir gerçek. O zaman tasarımda içerisinde uyumu, yaratıcılığı ve özgünlüğü barındığı taktirde göze güzel gelecektir. Bu noktada gelip geçici anlayışlardan çok global estetik algıları üzerinden çağa uygun tasarımlar yapılmalıdır.

  • Kalıcılık

Belki insan için imkânsız ama markaları ölümsüz kılmak mümkün. Tabii ki de güçlü bir tasarım ile markanızı ölümsüz kılabilirsiniz. Tasarımınız ile kurumsal kimliğiniz aynı doğrultuda olmalıdır; böylelikle birbirini çağrıştırdığı anda bir bütün olur.

Eğer markanızı kalıcı hale getirmek istiyorsanız bu beş özelliğe çok dikkat etmelisiniz. Tasarım özellikle böyle bir görsel çağda çok önemlidir. Web sitesi tasarımı, sosyal medya tasarımı, marka tasarımı, e-ticaret site yönetimi gibi pek çok tasarımla bir kaç adım öne çikabilirsiniz. Bu noktada uzman kadromuz ile markanızın ölümsüzlüğünü sağlamak için bizim yol arkadaşlığımıza ne dersiniz? Biz Cinfikir ekibi olarak, web sitesi tasarımlarınızı oluştururken ya da sosyal medya tasarımlarınızı yaparken alınması gereken riskleri ya da durulması gereken noktaları iyi analiz eder ve markanız için en iyi tasarımı yaparak size yol arkadaşı oluruz.