GüncelİnternetSite

Kurumsal Web Siteye Sahip Olmak Neden Önemlidir?

 

Küresel dünya standartlarında bir marka olabilmek ve dünyaya açılabilmenin ilk ayağı web sitesi kurmaktır. Bugün bile birçok firma bir web sitesine sahip değil. Web sitesine sahip olmamak ya da kötü tasarlanmış bir web sitesine sahip olmak, ticaret ortamında büyük bir kayıp demektir. Markaların internet ortamında kendilerini, hizmetlerini ya da ürünlerini en iyi şekilde temsil edecek bir web sitesine ihtiyacı vardır. Markanın internet ortamındaki vitrini görevi gören web sitelerinin, kurumsal kimliği yansıtmada önemli bir değer olduğu tartışılmazdır. Kurumsal kimliği iyi yansıtan bir web sitesi nasıl olur, hadi detaylı inceleyelim.

Düşük Maliyet

Öncelikle, iyi tasarlanmış, hızlı bir web sitesi için gereken bütçe ayırılmalıdır. Bu bütçe ayrıldığı haliyle bile bir mağaza açmaktan, bir ofis kurmaktan çok daha düşük maliyetlidir. Bu açıdan e-ticaret sitesi kurmak artı bir kazanç sağlayacaktır. Daha düşük maliyetle daha fazla kişiye ulaşabilirliği arttırır.

Güvenilirlik

İyi bir web sitesi güven verir. Alıcıyı dolandırılma kaygısından sıyırır. Güven veren bir web sitesiyle var olan alıcılarınızın yanında potansiyel alıcılarınızın da sayısını artırabilirsiniz. Böylelikle alıcı, ulaştığı tek bir sayfa ile markanın misyonunu, vizyonunu ve ürün skalasına hâkim olur.

Gün Boyu Ulaşılabilirlik

Herhangi bir mağazaya gidebileceğimiz zaman aralığı, bir web sitesinden çok daha kısıtlıdır. Web sitelerinin artılarından biri de günün 24 saati ulaşılabilir olmasıdır. Bu sayede alıcı ile firma arası bağ sürekliliğini korur. Ayrıca gün boyu alışveriş imkanını sağlaması açısından çok önemlidir.

Tasarım ve İçerik

Güzel görünen ve içeriği dolu her şey insana güzel gelir. Bunun için göz yoran tasarımlardan uzak durulmalıdır. Markayı iyi yansıtan tasarımlar tercih edilmelidir. Firma kendini iyi bir şekilde yansıtmalıdır. Fazla ve abartılı bilgilerden kaçınılmalıdır. Web sitesi modern bir ara yüze sahip olmalı ve mobil uyumlu olmalıdır.

Pazarlama

Tüm çevrim içi pazarlama stratejileri son derece etkilidir. Sosyal medya bu açıdan son derece stratejik bir noktada bulunuyor. Bugün her firmanın bir sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Bir sosyal medya hesabına sahip olabilmek için bir web sitesine de sahip olma zorunluluğu bulunmaktadır. Ayrıca web sitenizdeki SEO (arama motoru optimizasyonu) uyumlu içerikler üretilerek ve SEM (arama motoru pazarlama) vb. gibi pazarlama kombinasyonları kullanılarak pazarlama kampanyaları geliştirilebilir.

Tüm bu sebeplerle web sitesi tasarımı, sosyal medya tasarımı ve yönetimi, marka tasarımı gibi konularda biz Cinfikir ekibi olarak sizlere yardım etmekten mutluluk duyarız. Sizin için her detayını düşünerek inşa ettiğimiz web sitenizi teslim ettikten sonra da size yoldaş olmaya devam ediyoruz. Her zaman destek ve danışmanlığımız sizinle olacaktır. Bizim kılavuzluğumuzun sizleri kazandıracağından emin olabilirsiniz.