Oyun

League of Legends Nasıl Oynanır?

League Of Legends 5 kişiden oluşan iki takımın üç koridorlu bir haritada kuleleri teker teker geçerek birbirlerinin merkezlerindeki enerji kaynağını yıkmaya çalıştığı moba türü oyundur. Peki League Of Legends nasıl oynanır?

Oyun üç aşamadan oluşmaktadır. Erken Oyun, Orta Oyun, Oyun Sonu

Erken oyunda oyuncular koridor aşamasını geçirmeye çalışırlar. Bir yandan minyon kesip kasılırken diğer yandan rakiplerine açık vermemeye ve onların kasılmasına engel olmaya çalışırlar. Bu sırada ormancılar diğer koridorlara yardıma giderek hem rakibi darlamaya hem kendi takım oyuncularını öne geçirmeye çalışır. Daha iyi rakiplerle karşılaşmak için lol hesap satın almak mantıklı bir kara olabilmektedir.

Orta oyunda oyuncular koridorda yeteri kadar kasılmışlardır. Bazı oyuncuların ilk eşyaları bitmiş, bazı oyuncular ise ikinci eşyayı bile almışlardır. Erken oyunu iyi geçiren oyuncular üçüncü eşyayı bile alabilirler. Tabii ki orta oyunda bolca takım savaşları döner bu savaşlar bazen ejderha bazen baron nashor bazen de kuleler için olabilir. Hatta bazı savaşlar sırf bir takımın oyuncusunun yakalanması sebebiyle de başlayabilir. Bu safhada oyuncular rakibin merkezine doğru alabildikleri kadar yol almaya çalışırlar.

Oyun Sonu, oyuncuların bazılarının bütün eşyalarını aldığı bazılarının ise bir-iki eşyasının kaldığı safhadır bu aşamada oyuncular takım savaşı için rakip takımın hata yapmasını ve olası bir takım savaşını kazanıp hali hazırda yeniden doğma süresi yüksekken oyunu bitirmeye çalışırlar.

Oyun bu üç aşamadan ibaret ama tabii ki bu aşamaları kafanıza estiği gibi oynayamazsınız. Çok önemli bazı noktalar ve dikkat edilmesi gereken hususlar var. Eğer League Of Legends nasıl oynanır sorusunu daha ayrıntılı anlamak istiyorsanız aşağıdaki önerileri dikkate alınız.

Şampiyonları iyi bilmek

Oynadığınız şampiyonların yeteneklerini iyi bilmeniz ve daha önceden alıştırma yapmanız gerekmektedir. Bu sayede daha iyi oynayabilirsiniz.

Harita görüşü

Haritaya oyunun size bedava verdiği totemleri kullanarak sahip olabilirsiniz. Unutmayın ne kadar çok görüş o kadar oynama alanı

Harita takibi

Sağ altta bulunan haritadan kimin nerde olduğunu görebilirsiniz, rakiplerin yerine her daim dikkat edin.

İletişim

Oyun içinde takım arkadaşlarınızla mutlaka iletişim kurun. Bunu kolaylaştırmak adına oyun içinde kısa yollar var, uygulayabilirsiniz kesinlikle işinize yarayacaktır.

Mental Sağlık

Eğer oyuna geride başlamışsanız ve takım arkadaşlarınız sizin hakkınızda olumsuz yorumlar yapıyorlar ise onları görmezden gelin. Daima pozitif düşünün ve oyunun bitimine kadar savaşın. Daha fazla bilgi için https://www.eloboosturkiye.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.