Sosyal Medya

Instagram, Gönderilerin Kronolojik Olarak Görüntüleneceği Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Facebook’un çatısı altında bulunan popüler paylaşım uygulaması Instagram, her geçen gün platformunu yenilemeye devam ediyor. Yeni özellikler kadar kullanıcı deneyimini de iyileştirmek isteyen platform, kullanıcıların gözünden hiçbir şeyin kaçmamasına yardımcı olacak bir yenilik üzerinde çalışıyor.
Bilindiği gibi, uygulamalarda gizli özellikleri test sürecinde keşfetmesiyle ünlenen Jane Manchun Wong, Instagram ekibinin üzerinde çalıştığı yeni özelliği keşfetti. Wong’un, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre, Instagram’da ‘En Son Gönderiler‘ özelliği üzerinde çalışılıyor. Wong, özelliğin nasıl göründüğünü de takipçileriyle paylaştı.
Paylaşılan görselde de görüleceği üzere, ana ekran üzerinden bir pop-up olarak açılan özellik, ‘Gönderileri Gör’ seçildiği takdirde kullanıcının görmediği tüm paylaşımları kronolojik olarak sıralıyor. Jane Manchun Wong tarafından ters mühendislik yöntemi ile keşfedilen özelliğin önümüzdeki aylarda kullanıma sunulmasını bekleyebiliriz.
Instagram, 2016 yılında yaptığı köklü değişiklikle birlikte, gönderileri kronolojik olarak sıralamaktan uzaklaşmıştı. Bunun yerine en çok etkileşim sağlanan gönderilerin yer aldığı algoritmik bir sisteme geçildiğini hatırlatalım.
Kaynak: digitalage.com.tr