Güncel

Yandex Kurumsal Mail Sunucularında Yaşanan Sorun

5 Şubat 2020 Saat 16:00 sularında Yandex’in Firmalar için sunduğu Yandex Kurumsal Mail hizmetinde erişim problemi meydana gelmiştir ve bu yazıyı kaleme aldığımız 17:00’de bir gelişme maalesef olmamıştı.

Güncelleme: Yandex Kurumsal Mail Sunucuları 5 Şubat 2020 Saat 17:58 itibariyle çalışmaya başlamıştır.

Kurumsal tarafta firmalara mail sunucu altyapısı sağlayan Yandex’den bilgi talep ettik ancak henüz bir dönüş alamadık. Yandex Kurumsal Mail’den konu ile ilgili bir açıklama bekliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Google servislerinde yaşanan soruna benzer bir sorun olması akıllara “yine bir kısıtlama mı?” sorusunu getiriyor.

Maillerine acil olarak ulaşmak isteyen firmalar için önerimiz mail.yandex.ru adresine girip maillerini oradan kontrol etmeleri.

Yaşanan bu sorun Yandex Kurumsal Mail hizmetinin ne kadar güvenilir olduğunu da sorgulamamıza neden oldu. Müşterilerimize sunduğumuz maliyetsiz mail sunucu hizmetleri ile ilgili bu tür sorunların olması en büyük rakiplerinden biri olan Office 365 Online Plan 1’in elini güçlendirecek gibi görünüyor.

Microsoft Office 365 Exchange Online Plan 1 ile ilgili dilediğiniz zaman müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Microsoft Office 365 Exchange Online Plan 1 ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.