GüncelTeknoloji

Volvo sadece elektrikli otomobil üretecek!

Sağlamlık ve güvenli yapısı ile adını duyurmuş otomotiv devi Volvo, motor teknolojisinde ciddi bir reforma adım atmaya hazırlanıyor. Özellikle otomotiv devlerinin elektrikli otomobillere yatırım yaptığı bu dönemde, Volvo’da sadece elektrikli otomobil üretme yolunda adım atmaya çalışıyor.

Ünlü otomotiv devlerinde Volvo, aldığı karar ile Araçlarında ciddi bir yeniden yapılanmaya gidiyor. Dünyanın önde gelen otomotiv firmalarının nerede ise tamamının kısa süre içerisinde geçmeyi planladığı elektrikli otomobil teknolojisine Volvo’da geçme hızlı bir geçiş yapmayı planlıyor.

2019 yılında 5 Modelinde elektrikli motor kullanmayı hedefleyen firma, yanı sıra birçok hibrit aracıda beraberinde çıkarmayı hedefliyor. Önümüzdeki yıllar içerisinde araçlarının tamamını elektrikli hale getirmeye çalışan otomotiv devi, aynı zamanda elektrikli otomobilde öncü firma olan Tesla’ya rakip olmayı planlıyor ve ciddi iddialı söylemler ile gündeme gelmeye devam ediyor.

2 yıl boyunca üreteceği hibrit ve elektrikli araçları üzerinde sıkı bir çalışma yürütecek olan dev otomobil üreticisi, bildiğiniz üzere binek araçları kısmını Geely Holding’e satarak büyük bir ses getirmişti. Bu satımın ile birlikte 2025 yılına kadar 1 milyon hibrit ve elektrikli otomobili piyasa sürmeye planlayan Volvo özellikle 5 modelini tamamen elektrikli otomobil sınıfına sokmayı hedefliyor.

Bu söyler için sıkı bir çalışma sergileyen otomotiv devi, söz konusu planlarında başarılı olabilecek mi? Bunu hepimize zaman gösterecek.

Kaynak:Yeni Şafak