Nasıl Yapılır?

Facebook Canlı Yayına Konuk Alma Özelliği

Facebook, son dönemlerde canlı yayınlar üzerinde geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Geleceğin en büyük video platformu da olmayı isteyen Facebook bunu canlı yayınlar aracılığıyla yapabileceğini düşünüyor olmalı ki bu alanda geliştirmelerine hız kesmeden devam ediyor.

Facebook blogunda duyurulan 2 yeni özellik, canlı yayınları daha eğlenceli, interaktif ve sosyal hale getirmeyi planlıyor.

Arkadaşlarınızla canlı yayın hakkında özel sohbet 

Eklenen özelliklerden ilki, herhangi bir canlı yayına arkadaşlarınızı davet ederek özel sohbet başlattığınız yeni bir canlı yayın sohbeti. Bu özellik sayesinde arkadaşlarınızla beraber izlediğiniz bir futbol karşılaşması üzerinde anlık sohbet edebileceksiniz. Aranızdaki mesafeler böylece kapanmış olacak. Birden fazla arkadaşınızla özel bir sohbete sahip olmak, Facebook’un “canlı yayınlardan 10 kat daha fazla yorum yapılıyor” verisi üzerine ortaya çıkmış.

Canlı yayınlarda özel sohbetlerden genel sohbete girip aynı şekilde tüm yorumları okuyabilir ve yorumlara devam edebilirsiniz.

Ortak canlı yayın

Eklenen ikinci özellik ise ortak canlı yayın özelliği. Daha önce fikir önderi denebilecek kişilerle denenen bu özellik artık iOS cihazlardan tüm kullanıcı profillerine ve sayfalarına açılıyor. Artık herhangi bir canlı yayına arkadaşınızı davet ederek ortak bir canlı yayın yapabilirsiniz. Böylece hem sizin yayınlarınız daha dolu olacak hem de izleyicileriniz daha memnun ayrılmış olacak.

Bu özellik dikey kullanıldığında ekran içinde ekran olarak görülürken yatay kullanıldığında ise yan yana iki ekran olarak görüleceği için yatay kullanmak daha verimli olabilir.

Kaynak: SOSYALMEDYA.CO