İncelemeİnternetÖzel KonularSliderSosyal MedyaTeknoloji

Ajanslar İçin En İyi WordPress Eklentileri

Ajanslar İçin En İyi WordPress Eklentileri hangileri? Ajanslar genelde hangi eklentileri kullanıyor? Hepsini ele aldığımız bir yazı hazırladık.

Web tasarımcıları ve dijital pazarlamacılar, birbirleriyle çatışan düzinelerce eklentiyi barındıran internet siteleriyle sürekli olarak karşılaşırlar. Bu çatışmalar bir zamandan sonra WordPress tarafından desteklenmeye bilir veya düzeltmek samanlıkta iğne aramaktan daha zor bir hale gelebilir.

Müşterileriniz için WordPress siteleri oluşturuyor veya oluşturulmuş bir sitenin yönetimini yapıyorsanız, sitedeki kullanılan eklentilerinde ne işe yaradıklarına hakim olmalısınız.

 

Güvenliğiniz İçin Wordfence

Wordfence, 2 milyondan fazla indirmeye sahip olan WordPress için en popüler güvenlik duvarı ve güvenlik tarama eklentisidir. Ajanslar İçin En İyi WordPress Eklentileri arasında ilk 3’e girebilecek seviyededir.

Wordfence Neler Yapabiliyor?

  • Bruteforce saldırılarını engeller.
  • SMS yoluyla iki faktörlü kimlik doğrulama sağlayabilir.
  • Belli bir ülkedeki trafiği engelleyebilir.
  • Sahte trafiği, botnet ve tarayıcıları engellemek için bir güvenlik duvarı oluşturur.
  • C99, R57 ve diğerlerini de içeren bilinen açıkları tarar.
  • Spam yorumları tarar.
  • Bu işlemleri yaparken, bir şey ile karşılarsa anında e-posta bildirimi gönderir.

 

Sitenizin Geleceği İçin BackWPUp

Sitenizin başına her an bir şey gelebilir. Veritabanınız bozulabilir, saldırıya uğrayabilirsiniz veya her şeyi bozan bir eklenti veya tema yüklemiş olabilirsiniz.

BackWPUp burada devreye giriyor. Sitenizin yedeğini alıp, istediğiniz zaman geri yükleyebileceğiniz şekilde size sunar.

 

Her Zaman En İyisi Yoast SEO

Yoast SEO 2008 yılından beri WordPress’in en popüler SEO eklentisidir.

Yoast SEO, sağlam platformu sayesinde, kod bilgisi olmayanların, sitelerinin göz korkutucu arka planlarına dalmadan, kategoriler ve etiketler deindexing gibi bir çok şey için sayfa optimizasyonlarını yapmalarını sağlar.

Bunların yanında Yoast SEO, sayfa başlıklarını ve meta açıklamalarını ve sayfa okunabilirliği gibi diğer şeyleri ayarlamaları için kullanıcılarına kılavuzlar sunuyor. Google arama sonuçları için toplu düzenleme özelliği ve snippet önizlemeleri, kullanıcıların favori özellikleri arasındadır.