TeknolojiÜrün

Porsche efsanesi 356’dan ilham alan Outlaw Tracker (Elektrikli Bisiklet)

40’lı yıllarda Ferdinand Porsche imzasıyla yaratılan Porsche’nin ilk modeli 2017’de iki tekerlek üzerinde yoluna devam ediyor. Sınırlı üretim olan Outlaw Tracker, efsanenin izlerini elektrikli olarak yollara taşıyor.

Porsche tarihinin derinliklerine indiğimiz zaman takvim bizleri 40’lı yıllara götürür. O dönemde İkinci Dünya Savaşı sonrası ucuz ulaşım parolasıyla ortaya konan modellerin yanı sıra döneminin pırlantaları niteliğinde modellerle de karşılaşırız. Bu modellerden birisi de sokaklara çıkmış en güzel otomobillerden birisi olan Porsche 356‘dır. Porsche’nin ürettiği ilk otomobil olarak kayıtlara geçen 356; coupe, hardtop cabrio ve speedster formlarında 1948 ile 1964 yılları arasında kullanıcılara sunulur. Günümüzde bile muhteşemliğini koruyan 356 ailesi her geçen gün daha daha değerli hale gelirken onu yaşatmak için geliştirilen projeler de meraklılarına daha ulaşılabilir ürünlerin sunulmasına vesile oluyor. Özel tasarım elektrikli bisikletleriyle yurt dışında son dönemlerde adından söz ettiren Vintage Electric ve Emory Motorsports ortaklığıyla geliştirilen elektrikli bisiklet projesi Porsche efsanesi 356’nın izlerini iki tekerlek üzerinde karşımıza çıkartıyor.

Tamamen el yapımı hafif alaşım alüminyum gövdeye sahip olan Outlaw Tracker rengini Porsche’nin bir diğer efsanesi Carrera’da kullanılan gümüşten alıyor. Gidonları paslanmaz çelikten imal edilen bisikletin 356’yı andıran çizgileri gövde yapısıyla birlikte ışıklandırmasında ortaya çıkıyor. Koltuk rengi ve yapısıyla vintage tasarım dilini tüm hatlarıyla barındıran bisiklet teknik değerleriyle günlük kullanımda tatminkar bir menzil sunuyor diyebiliriz.

rmek mümkün. Tek seferde 56 kilometreye kadar menzil vadeden bisikletin erişebildiği maksimum sürat değerleriyse sunulan sürüş modlarına göre değişiklik gösteriyor. Elektrik motoru arkada konumlandırılan bisiklet, yarış modunda saatte 58 kilometre, standart modda ise saatte 32 kilometreye kadar maksimum sürat değerlerine çıkabiliyor. 26 inçlik jant takımı ve enerji geri kazanımı sağlayan rejeneratif fren sistemine sahip olan Outlaw Tracker’dan toplamda sadece 50 adet üretilecek. Koleksiyonerler bu eşsiz parçaya sahip olması içinse 6,995 dolarlık (yurt dışı) etiket fiyatını gözden çıkarması gerekiyor.