GüncelSosyal Medya

Facebook Sayfalar’a Büyük Güncelleme Geliyor

Facebook bugün yaptığı açıklamada Sayfalar’a büyük bir güncelleme geleceğinin haberini verdi. Mobil versiyonda hem görsel değişiklikler, hem yerleşimde bazı değişiklikler hem de özelliklerde çeşitli iyileştirmeler planlar arasında. Bilhassa küçük işletmeler için hayati bir önem taşıyan Facebook Sayfalar, yeni güncellemeler sonrasında işletme sahiplerinin ve takipçilerinin işini daha da kolaylaştıracak.

Daha fazla kolaylık

Facebook, her işletmenin ihtiyacına yönelik olarak çeşitli iyileştirmelerin müjdesini veriyor. Bunların en başında ise rezervasyon özelliği geliyor. Bir restoran, Sayfalar’ın bu yeni özelliği ile rezervasyon alabilecekken, bir kuaför kendi sayfasından randevu alabilecek. İşletmeler için kritik olan bir noktayı başka bir altyapıya ya da hizmete ihtiyaç duymadan direkt olarak Facebook Sayfalar’dan yapabilmek, iki tarafa da büyük bir kolaylık sunacak.

Sayfalar’da göze çarpan bir diğer yenilik ise Tavsiyeler ve Değerlendirmeler’in daha da önemli bir hale gelmesi.

Sayfalar’da daha fazla görünür olan Tavsiyeler kısmınında artık Facebook kullanıcıların daha detalyı yorum yazmasını istiyor. Tavsiye yazarken artık minimum karakter sınırı ile “çok iyi” “süper!” “kötü” “hiç beğenmedim” gibi kısa ve yetersiz yorumlar ortadan kalkacak. Bunun yerine minimum 25 karakteri dolduracağınız bir tam cümle yazmak gerekecek. Hem tavsiyeyi okuyanlar, hem işletmeler açısından oldukça yerinde bir güncelleme olacağı kesin.
Bir diğer önemli yenilik ise artık Facebook Sayfalar üzerinden tüm dünyada iş başvurusu yapılabilecek. Bir süredir bazı pazarlarda test edilen bu özellik başarıyı elde etmiş olacak ki artık tüm dünyada işletmelerin ve iş başvurusu yapmak isteyenlerin kullanımına açıldı.
Kaynak: sosyalmedya.co