Güncelİnternet

İnternet Fenomeni “Altın Elbiseli Adam” motosiklet kazasında hayatını kaybetti!

Altın Elbiseli Adam‘ lakabıyla fenomen olan, ünlü motosiklet ve model araç uzmanı Barkın Bayoğlu, İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde gece yarısı motosikletiyle kaza yaparak hayatını kaybetti. Kazada, yasak olduğu halde köprüye yaya olarak çıkan Buğra E. ye çarpmaktan kurtulamayan Altın Elbiseli Adam kaldırıldığı hastanede, Buğra E. ise kaza yerinde can verdi.

Yeni nesillerin motosiklete ilgi duymasında, motosiklet seçiminde bir idol olan Barkın, Motosiklete ilgi duyanların yakından tanıdığı ve sosyal medyada fenomen olan “Altın Elbiseli Adam” ismiyle tanınmaktaydı. Barkın Bayoğlu kimdir? Barkın Bayoğlu nerede kaza yaptı? İşte Barkın Bayoğlu’nun arkasından atılan hüzün dolu Tweetler…

BARKIN BAYOĞLU KİMDİR?

1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Barkın Bayoğlu, ilkokula başladıktan kısa bir süre sonra ailesiyle İngiltere’ye göç etti. Türkiye’ye döndükten sonra Bilgi Üniversitesi’nde öğrenim gördü ve dereceyle mezun oldu.
İngiltere’de okuduğu sırada motosiklet tutkusu başlayan Bayoğlu, lisede ilk motosikletine sahip oldu. 2000’li yıllarda Telsim’de eğitmen olarak, bir sürede Kazakistan’da bazı işlerle uğraşan Altın Elbiseli Adam, Türkiye’ye döndükten sonra kendisine bir atölye satın aldı. Bayoğlu son zamanlarda motosikletlerle iglili YouTube’ta çektiği videolarla hatırı sayılır bir hayran kitlesine ulaşmıştı.

NEDEN ALTIN ELBİSELİ ADAM DENİYOR?

Barkın Bayoğlu, Kazakistan’da çalışırken bir müzede gördüğü M.Ö. 5. yüzyılda ölen bir prensin, altından elbisesi ve kırmızı bir kaftanı ile birlikte gömüldüğünü ve üzerindeki yazıların Türkçe olmasından etkilenir. Türkiye’ye döndüğü zaman bir video çekiminde giydiği tulumun altın rengi olması ile Altın Elbiseli Adam fikri ortaya çıktı.

Altın Elbiseli Adam’ın çok zilenen videolarından birkaç tanesi:

Eğitimi, ekipmanı, tecrübesi tartışılmaz, motosiklet üzerinde milyon km yapmış bir adamın böyle bir kaza da ölmesi.. #AltınElbiseliAdam

“Biz onlardan daha akıllıyız, daha yetenekliyiz, daha cesuruz. Hayatta kalın, bir ömür motosiklet sürün”

Sayesinde 30dan sonra motor kullanmaya başladığım adam #AltınElbiseliAdam hayatını kaybetmiş.Bir arkadaşımı kaybetmiş gibiyim. Çok üzgünüm.

Hoşçakal bir nesile motor sevgisini aşılayan adam.