Güncelİnternet

Google Video Oyunları İçin Yeni Arama Sayfası Test Ediyor

Google, video oyunu arama sonuçları için yeni bir kullanıcı arayüzü test ederken tespit edildi. Google video oyunları yeni arama sayfası A/B testi başlangıç aşamasında gibi çok çok az kişi bunu görüp fark edebilmiş durumda.
Yeni kullanıcı arayüzü, oyun, incelemeler, videolar, şarkılar ve daha fazlası hakkında bilgi gibi video oyununun aranan çeşitli bileşenlerini içeren sekmeler olan bir kenar çubuğu içeriyor.
Google video oyunları yeni arama sayfası nasıl görünüyor?
Şu anda yalnızca bir test olduğunu belirten bu arama sonucunu çok fazla görebilen yok. Aynı hesapta yapılan aynı aramalarda farklı görünümler gelebiliyor. Karşılaştırma yapabilmek için şu an ki arama sonucu sayfasını aşağıda bulabilirsiniz.

Bu yeni arayüz, video oyuncuları için inanılmaz derecede faydalı olabilir gibi görünüyor. Ayrıca, Google’ın bilgileri doğrudan arama sonuçlarında sunmak yerine, bu web sitelerine bağlanması durumunda oyun web sitelerinin daha fazla trafik almasına yardımcı olabilir.
Google’ın, bulut tabanlı oyun konsolu olan Google Stadia’yı piyasaya sürmeye hazırlanırken video oyunu arama sonuçlarını yeniden tasarlayabileceği çokça dillendirilen bir konu. Zamanlama olarak da oldukça doğru çünkü Google Stadia Kasım ayında kullanıma sunulacak. Muhtemelen, bu yeni arama arayüzü insanları Stadia’da oyun oynamaya yönlendirmek için kullanılabilir.
Ancak, Halo Infinite bir Microsoft oyunu, bu yüzden bu yeni arayüzü test etmek için ilginç bir başlık seçimi. Bu testin arama sonuçlarına kalıcı ve yeni bir ekleme olup olmadığını zaman gösterecek.
Kaynak:aramamotoru.com