Oyun

League Of Legends’e Yaş Sınırlaması!

League of Legends’e yeni kurallar getiriliyor. Geçtiğimiz günlerde Çin’de oyunun ana firmasının yapmış olduğu mobil oyun olan Honour of Kings’i tam 40 saat boyunca aralıksız oynayan bir oyuncu felç geçirdi. Yine aynı şekilde 13 yaşındaki bir oyuncuya ebeveynleri tarafından oynama yasağı getirilince kendisini 3. kattan attı ve bacakları kırıldı. Bu talihsiz olaylardan sonra Riot Games’in ana şirketi Tencent, şuan için sadece Çin’de geçerli olacak bir uygulamaya geçmeye karar verdi.

Uygulamaya Honour of Kings’ten başlayacak olan firma 200 çevrimiçi oyunun daha yayınını yapıyor. Başarılı olunması halinde uygulamanın League of Legends için de geçerli tutulması planlanıyor. Yine değinelim, şuanlık sadece Çin serverları için geçerli.

Uygulamanın tüm League of Legends serverları için geçerli olması halinde bundan böyle 18 yaşın altındakiler günde 2 saat, 12 yaşın altındakiler ise günde sadece 1 saat oynayabilecek. Ayrıca 12 yaşın altındakilerin saat 21.00’dan sonra oyuna erişimi olmayacak. Tencent firmasının almış olduğu bu karar borsadaki değerini hayli azaltacak olsa da oyuncuların güvenliğine verilen önemi böylece göstermiş oldu.

Kaynak: Only a Gamer