Nasıl Yapılır?

Blogger nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Blogger, ülkemizde ve dünyada son derece popüler olan bir içerik yönetim sistemidir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi ve farklı yazılımların ortaya çıkması ile birlikte sunulan hizmetlerin kapsamında da çok ciddi farklılıklar söz konusu olmuştur. Türkiye, her geçen gün farklı bir hizmet ile tanışıyor ve bunu aktif olarak kullanma yolunda da önemli adımlar atıyorlar. Google, bildiğimiz üzere internet teknolojileri dediğimiz zaman tüm dünya genelinde aklımıza gelen ilk kuruluştur.

Zaman içerisinde insanlara tamamı ile ücretsiz hizmetler sunarak bu anlamda fark yaratan firmanın en büyük projelerinden birisi olarak Blogger sistemini gösterebiliriz. Bu sistem, tamamı ile ücretsiz olarak sunulan bir çeşit web sitesi oluşturma aracı olarak da biliniyor.

Blogger Nedir?

Blogger sistemi, Google tarafından ücretsiz olarak sunulan ve gelişmiş bir İçerik yönetim sistemidir. Ülkemiz genelinde binlerce blogger bulunmaktadır ve bu sistem kullanımı çok kolay olduğu için kullanım sayısı artmaya devam etmektedir.

Blogger sistemi sayesinde artık herkesin bir web sitesi olabiliyor. Google firmasının sistem içerisinde ücretsiz olarak sunduğu tema seçeneklerini de anlık olarak tercih ederek görsellik anlamında tam kafanızdaki gibi bir web sitesi oluşturmak artık çok daha kolay bir hale geldi.

Amatör olarak çalışan siteler için ciddi bir maliyetten sizi korur ancak blogger gibi hazır sistemlerin en büyük eksiği ise kapalı kodlar olduğu için geliştirmek veya özel tasarımlar yapmak neredeyse imkansızdır. Yani sizin sitenizin aynısından binlerce olacağını sakın unutmayın. Yaptığınız işe bağlı olarak bu kararı sizin vermeniz gerekiyor.

Blogger

Blogger Ne İşe Yarar?

Blogger sistemi tamamı ile ücretsiz olarak sizleri web sitesi sahibi yapmaktadır. Tamamı ile Google hizmeti olduğundan dolayı son derece güvenilir ve kaliteli bir sistemdir. Blogger oluşumunun asıl amacı da budur. Herkes web sitesi sahibi olsun ve internet üzerinde paylaşımlar yaparak katkı sağlasın diye Google firması yetkilileri bu konu ile alakalı olarak çalışmalarını tamamlamış ve Blogger sistemini oluşturmuştur. Bu sistem, kayıt aşamasında sizlerden sadece bir mail adresi istiyor ve sizleri otomatik olarak web sitesi kurulum ekranına yönlendiriyor.

Blogger sistemi içerisinde dilediğiniz içeriğe sahip dilediğiniz temayı kullanarak bir web sitesi ortaya çıkarmanız mümkün hale gelecek. Bu sistem sayesinde online ortamdaki paylaşımcı web sitelerinin sayısı da artacak. Sistem bildiğimiz BLOG sistemidir. İçerisine yazı girerek paylaşımlarda bulunabileceğiniz bir günlük olarak da kullanabilir, ilerleyen süreçte Google Adsense imkanlarını da kullanarak sistem üzerinden çok ciddi gelirler elde edebilme şansına da sahip olabilirsiniz.