TeknolojiÜrün

Hayatınızı Kolaylaştıracak Robot Süpürge Tavsiyeleri

Robot süpürgelerin kolaylığını ve pratikliğini duymayan kaldı mı? Sanıyoruz ki, hayır. Robot süpürge modelleri, yeni nesil akıllı cihazlar olarak ev temizliğini kolaylaştıran ve zahmetsiz bir hale getiren ürünler olarak artık her yerde karşımıza çıkıyor. Modern çağın birincil temizlik yöntemi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen robot süpürgeler arasından bir seçim yapmak ise onu kullanmak kadar kolay olmayabilir. Onca marka, model ve ürün tipi arasından hangi robot süpürgenin sizin için daha uygun olacağına karar veremiyorsanız, bu robot süpürge tavsiyeleri yazımız tam size göre. En güncel robot süpürge önerileri içerisinden derlediğimiz top 10 modeli burada inceleyebilir, tüm niteliklerini öğrenebilir ve beğendiğiniz modelde karar kılarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

 1. Xiaomi Mi Akıllı Robot Süpürge Mop 2 Pro

  Robot süpürge tavsiyesi dendiğinde akla gelen ilk marka elbette robot süpürgeyi bugünkü şanına ve namına taşıyan Xiaomi oluyor. Xiaomi Mi Akıllı Robot Süpürge Mop 2 Pro, piyasadaki en kaliteli robot süpürge modellerinden bir tanesi. Kullanıcısının yaşamına maksimum oranda pratiklik kazandırmayı hedefleyen bu ürün, sahip olduğu görevler ve özellikler sayesinde ev temizliğinde gözle görülür bir fark oluşturuyor. Pek çok farklı zemin tipinde takılmadan hareket edebilen, 3 farklı temizlik modu sunan ve süpürmenin yanı sıra paspas, vakum ve ovma fonksiyonlarına sahip bu model, bir robot süpürgeden olan beklentilerinizi fazlasıyla karşılıyor.

 1. Xiaomi Mi Robot 1C Vacuum Mop Kablosuz Süpürge

  Listemizde yer alan bir diğer Xiaomi robot süpürge tavsiyesi de Xiaomi Mi Robot 1C Vacuum Mop Kablosuz Süpürge oluyor. Birbirinden başarılı özellikleriyle kendisinden bekleneni fazlasıyla sunan bu model, yüksek kaliteli ABS ve metalden üretilmiş olduğu için uzun vadeli kullanımda dayanıklılık bakımından rakiplerini bir adım geride bırakıyor. Karmaşık mekanları bile hızlı bir biçimde analiz ettikten sonra haritalayan bu ürün, ince gövdesinden de destek alarak engellere takılmıyor ve başarı dolu bir süpürge performansı vadediyor. Bataryası yüzde 15’in altına düştüğünde ise kendi kendine şarj olmaya, istasyonuna yönelebiliyor.

 1. Roborock S5E52-00 Black Vacuum Cleaner S5 Max Siyah Robot Süpürge

  Akıllı robot süpürge tavsiye listelerinde sıkça adından söz ettiren bir diğer marka da Roborock. Tıpkı Xiaomi gibi bu marka da uzmanlık alanlarından bir tanesi olan robot süpürge piyasasını hakkı olan şekilde domine ediyor. Roborock S5E52-00 Black Vacuum Cleaner S5 Max Siyah Robot Süpürge, kullanıcı yorumlarına göz atıldığında özellikle yüksek performansı, kullanışlı fonksiyonları ve şık tasarımı ile ön plana çıkıyor. 3 saat boyunca kesintisiz temizlik yapabilme kapasitesine sahip cihazın geliştirilmiş akıllı bataryası ondan beklediğiniz yüksek performansı karşılamasına destek oluyor. Akıllı mobil uygulama desteği ile çalışan ürün, estetik görünümüyle de dikkat çekiyor.

 1. Roborock S7 Sonic Mopping Akıllı Robot Süpürge

  Yine bir Roborock robot süpürge modeli olan bu ürün, yepyeni teknolojileri keşfetmenize ve robot süpürge sahip olmanın avantajlarına doymanıza olanak sunuyor. Bu cihazın en önemli özelliklerinden bir tanesi, akıllı yapısı sayesinde zemin ayrımı yapabiliyor olması. Böylelikle ürün sert yüzeylerde ıslak mop özelliğinden yararlanarak paspaslama yaparken halı gibi daha yumuşak tekstil yüzeylere ulaştığında otomatik olarak vakumlama özelliğine geçiş yapabiliyor. Bu cihazın aynı zamanda bir akıllı kamera sistemi de mevcut; böylelikle sistemde var olan lazer darbeleri kullanarak cihaz çevresini kolaylıkla analiz edebiliyor, haritalayabiliyor ve en doğru şekilde ilerleme kaydedebiliyor.

 1. Robogil Stella 500B 2022 Modüler Tasarım Robot Süpürge

  Robogil Stella 500B 2022 Modüler Tasarım Robot Süpürge ve Robot Paspas, temizlikte en iyi yardımcınız olmaya şimdiden aday. Hangi robot süpürgeyi almalıyım sorusuna tatmin edici bir cevap arayanlar, Robogil’in bu modelinde aradıkları yanıtı buluyor. Y harfi şeklinde hareket ederek adeta elle ovar gibi bir paspas hareketine sahip olan ürün, yüzeylerdeki en zor lekeleri dahi temizleyerek tertemiz bir fayansa ve parkeye sahip olmanıza olanak sunuyor. Deterjan kullanımına uygun olması, Amazon Alexa ve Google Home ile uyumlu çalışabilmesi ve minimal tasarımı da bu cihazın sunduğu diğer avantajlar arasında.

 1. Fakir 43004390 Robert Rs 770 Akıllı Robot Süpürge

  Fakir markasının öne çıkan robot süpürge modelleri arasında yer alan bu ürün, lazer destekli navigasyon özelliği sayesinde çalışacağı alanı hızlı bir biçimde tarayarak haritalandırma yapabiliyor. Yüksek emiş gücü ile birlikte 4000 PA’lık vakum gücü de performansının iyileştirilmesine zemin oluşturuyor. 5200 mAh’lık yüksek kapasiteli pil, cihazın uzun saatler boyunca inatçı kir ve tozlarla savaşmasına yardımcı oluyor. Bununla birlikte tıpkı diğer pek çok robot süpürge modeli gibi bu ürün de şarjının bitmesine yakın kendi istasyonuna yönelerek kendi kendini otomatik olarak şarj edebiliyor.

 1. Grundig Vcr 9031 Robot Süpürge

  Yabancı markalarda olduğu gibi yerli markalarımızda da ön plana çıkan ve performansıyla beş yıldızı hak eden pek çok robot süpürge modeliyle karşılaşmamız mümkün. Bunlardan bir tanesi de Grundig Vcr 9031 Robot Süpürge. Bu ürün, öncelikle modern ve sade tasarımıyla ön plana çıkarken 360 derece lazer sensörüyle geleceğin teknolojisine göz kırpmayı ihmal etmiyor. Bulunduğu evin haritasını en gerçekçi biçimde çıkartarak hafızasına kaydeden cihaz, zamandan tasarruf imkanı sunarak en kısa sürede en etkili temizliği gerçekleştirmenize olanak sunuyor. Yasak alan tanıma özelliği, yerleri silmenize destek olan mop özelliği ve mobil uygulama desteği de bu robot süpürge modelinin ön plana çıkan diğer özellikleri arasında.

Akıllı Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Robot süpürge tavsiyeleri arasından nihai bir seçim yapmadan önce cihazın evinizdeki zemine uygun olduğundan emin olun. Robot süpürge modelleri genellikle parke, mermer, seramik ve lamine gibi sert zeminler için uygunken halıyla kaplı alanlarda maksimum performansını gösteremiyor. Hem halı kullanımına uygun hem de evinizdeki çeşitli engellerle baş edebilecek bir ürün seçmeye özen gösterin.
 • Robot süpürgenin yüksekliği de en az diğer tüm teknik özellikleri kadar önemli. Koltuk, kanepe ya da yatak gibi mobilya çeşitlerinin altına girmesi beklenen robot süpürgelerin evinizdeki bu eşyaların yüksekliğinden daha düşük olması faydanıza olacaktır.
 • Robot süpürgenizde ne kadar çok sensör varsa, cihaz mobilyalarınıza o kadar az çarpar ve o kadar yüksek temizlik performansı gösterir. Bu özellik, hem süpürgenin kendisini hem de mobilyalarınızı istenmeyen darbelerden korumak için oldukça mühimdir.
 • Robot süpürge çeşitleri arasından seçim yaparken ürünlerin yüksek emiş gücüne, güçlü bir bataryaya ve akıllı mobil uygulama desteği özelliğine sahip olmasına dikkat edin.
 • Eğer evinizde astım hastası ya da çeşitli dış etmenlere karşı alerjik reaksiyon gösteren bireyler varsa, filtresi HEPA filtre olan robot süpürgelere yönelin.