MetaMask Cüzdan Kurulumu Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

1) Öncelikle metamask.io adresine gidiyoruz.

5) Uzantı yüklendikten sonra metamask “Get Started” butonu direk açılması lazım. “Get Started” butonu tıklıyoruz.

10) Burada yazan kelimeler cüzdanınıza erişim için yeterli. Bunları kaybetmeyeceğiniz ama istemediğiniz veya sizden başka kimsenin ulaşamayacağı bir yere not edin. Bu not etmeyi bu adımda yapmanız gerekli çünkü sizden bir sonraki adımda bu kelimleri isteyecektir. Bu cüzdan örnek olması için oluşturdum ondan dolayı paylaşmak ta bir sıkıntı görmüyorum. İsterseni bu cüzdana 5.adımdaki import wallet butonuna tıklayıp kelimeleri yazarak erişebilirsiniz. Herkes gibi! Ama bu kelimelerin olduğu cüzdanı kendi güvenliğiniz için kullanmayın.

13) Son adım olarak üstteki resimde işaretli alandan cüzdan ID’nizi kopyalayabilir ve paylaşabilirsiniz.

_______________________________________________________________

  1. Burası ethereum adresinizi gösterir. Üzerine tıklayarak bu adresi kopyalayabilirsiniz.
  2. Hesabınızdaki ethereum miktarını gösterir. Bu alanda daha sonrasında ekleyeceğiniz tokenlar gözükmez. Sadece toplam ethereum bakiyenizi görebilirsiniz.
  3. Bu butonlar ile başka ethereum adreslerine ethereum gönderebilirsiniz, bu adresinizin QR code’una ve açık adresine ulaşabilir veya MetaMask üzerinden opensea.io platformuna girebiliriz. Ethereum veya diğer tokenlerınızı başka tokenlar ile değiştirebilirsiniz.

Not: Bu bir yatırım tavsiyesi değildir ve anlatımda yer alan eksikler ya da güncellemelerden dolayı yaşayabileceğiniz maddi manevi kayıplardan CinFikir sorumlu değildir.