Outlook 2016 Pop3 Mail Adresi Kurulum Yardım Dokümanı

Sistem tarafından size açılan mail hesaplarını webmail.cinfikircloud.com adresinden kontrol edebileceğiniz gibi, daha sağlıklı mail alışverişim yapabilmek adına mail programları aracılığıyla yapmanız önerilir. Bu makalemizde Outlook 2016 için pop3 mail kurulumunun nasıl yapılacağını sizlerle paylaşacağız.

Kuruluma başlamadan önce mail adresinin şifresin doğruluğundan emin olmanız gerekir şifrenizi hatırlamıyorsanız [email protected] dan şifre hatırlatma yapabilirsiniz. Mail şifrenizin doğruluğunu webmail.cinfikir.com adresinden teyit edebilirsiniz.

Outllok programını açtığınızda ilk olarak Dosya menüsünden hesap ekle butonuna tıklayınız.

E-posta Hasabı bölümünde mail gönderimlerinde görünmesini istediğiniz adınızı, mail adresini ve Mail şifrenizi yazınız.

Ardından elle kurulum veya ek sunucu türleri seçeneğini işaretleyerek ileri butonuna tıklayınız.

Pop ve Imap seçenğini işaretleyerek ileri butonuna tıklayınız.

Bir sonraki ekranda gelen ve giden posta sunucu bilgilerini mail.siteadresiniz.com şeklinde yazmalısınız. Örnek olarak site adresiniz www.siteadi.com olduğunu varsayarsak bu bölümlere mail.siteadi.com yazılmalıdır. Oturum açma bilgileri bölümünde de mail adresi ve şifresi yazılmalıdır. Ardından Diğer Ayarlar butonuna tıklayınız.

Diğer ayarlar bölümünde gelişmiş sekmesine tıklayınız. Bu bölümde gelen sunucusu 110, giden sunucusu ise 587 olmalıdır.

Teslim kısmındaki iletinin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneğini işaretlerseniz gelen mailleriniz webmail üzerinde de saklanacaktır belli bir süre sonra silinmesini de bu alandan seçebilirsiniz. Bu seçenek maillerin Outlook üzerinden değil webmail üzerinden sileneceği süreyi belirler. Outlook üzerinde ki mailleriniz manuel bir silme işlemi yapmazsanız sillinmeyecektir.

Giden sunucusu sekmesine tıklayınız. “Giden sunucum (SMTP)için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğini işaretleyin ve gelen posta sunucum ile aynı ad ayaralrını kullan seçeneğini seçip tamam butonuna tıklayınız.

İleri butonuna tıkladığınızda hesap ayarları sınama ekranı karşınıza çıkacaktır. Bu işlemler de tamamlandı olarak görüldüğünde pencereyi kapatabilirsiniz.

Bir sonraki adımda farklı bir mail hesabını daha eklemek için başka hesap ekle butonuna tıklayabilir yada son butonuna tıklayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Site adresi: www.siteadi.com
* siteadi bölümüne kendi alan adınızı yazınız.
Örn: www.cinfikir.com, www.gegi.com.tr vb…

POP3 Sunucu Adresi: mail.siteadi.com
Port: 110
Kullanıcı Adı: [email protected]
Şifre: *********
** mailadresi bölümüne kendi mail adresinizi yazınız.
Örn: [email protected], [email protected] vb…

SMTP Sunucu Adresi: mail.siteadi.com
Port: 587
Kullanıcı Adı: [email protected]
Şifre: *********
** mailadresi bölümüne kendi mail adresinizi yazınız.
Örn: [email protected], [email protected] vb…