NFT satışları bir yılda %21000 arttı!

Kripto para birimlerinin 2 trilyon dolarlık bir hacme ulaştığı günümüzde, gelişen teknolojiyle birlikte yeni pazarlar ortaya çıkmaya devam ediyor. 3 boyutlu teknoloji dünyası gün geçtikçe ilerlerken, değiştirilemez tokenler olarak bilinen NFT’lerin ününü her geçen gün artırdığı ortaya çıktı. Yapılan yeni bir araştırmaya göre, 2021 yılında NFT’lerin satışı bir önceki yıla göre yüzde 21 bin artarken, alıcı sayısı yaklaşık yüzde 3 bin yükseldiği belirtildi.

3 boyutlu teknolojinin gelişmesi ve dijital para birimlerinin hayatımıza girmesiyle ortaya çıkan yeni pazarlar büyümeye devam ediyor.

Değiştirilemez tokenler olarak bilinen NFT’ler her geçen gün ise ününü artırıyor.

Yayımlanan yeni bir rapora göre, 2021 yılında NFT’lerin satışında 200’den fazla kat arttığı açıklandı.

NFT veri şirketi Nonfungible.com’un raporuna göre, satışların bir yıl öncesinde gerçekleşen 82 milyon dolardan 2021’de yüzde 21 bin artışla 17.6 milyar doların üzerine çıktığı belirtildi.

NFT’ler, bir blok zincirine veya dijital deftere kaydedilen sanat, oyun veya diğer yaratıcı ürünleri içeren dijital koleksiyonlar olarak düşünülebilecek benzersiz dijital varlıklardır.

Son dönemde satışlarında patlama olduğu aktarılan Kurumsal NFT piyasasında geçtiğimiz yıl alıcı sayısı yaklaşık yüzde 3 bin artarken, satıcı sayısı yüzde 3 bin 669 yükseldi.

Raporda ayrıca, NFT’lerin satılmadan önce 2021’de ortalama 48 gün tutulduğu, bir önceki yıl ise bu rakamın 156 gün olduğu tespit edildi.

Kaynak: NTV