Apple, Cihazları Hakkında İpuçları Paylaşacağı YouTube Kanalını Açtı

Apple için bu yıl, sosyal medya yılı oldu. Yeminini bozup Twitter’a dadanan ve yıllar sonra resmi Twitter hesabını oluşturan Apple, şimdi de kullanıcılarına cihazları hakkında ipuçları ve hileler sunacağı YouTube kanalını açtı. Apple’ın Apple Support adıyla yayına aldığı YouTube kanalı, içerik okyanusunda boğulan kullanıcılar için cihazlar hakkında ipuçlarıhileler ve nasıl yapılır tarzı paylaşımlar yapmayı planlıyor.

Apple’ın böyle bir kafa topuna çıkması çok yerinde oldu. İşletim sisteminde kullanıcı için harika aksiyonlar yerleştiren Apple, kullanıcılara bunları bir bir açıklamıyordu. Kullanıcılar da teknoloji siteleri veya 6. hislerine yardımıyla bu özelliği zamanla keşfediyordu. Bundan sonra Apple cihazlarını daha efektif biçimde kullanmak isteyen kullanıcılar doğrudan Apple kaynaklı içerikleri takip ederek hangi adımları takip etmeleri gerektiğinden haberdar olabilecek.

YouTube kanalında paylaşılan videoların heps güncel işletim sistemi ve cihazlara ilişkin ama hepsi ilk defa göreceğiniz şeyler olmayabilir. Örneğin Apple’ın iPhone 7’nin kamerası için hazırladığı içerikleri editörümüz Kaan, “Apple, Kullanıcılarını Daha Etkili Kamera Kullanımı Konusunda Bilgilendiriliyor” başlığı altında yılın erken döneminde sunmuştu. Bu demek oluyor ki; Apple, daha önce Twitter ve diğer sosyal medya hesapları aracılığıyla paylaştığı videoları da bu kanalı üzerinden değerlendirmeyi planlıyor.

Apple ürünlerini sevenler ve cihazlarını daha verimli kullanmak isteyenler için iyi bir haber olduğu kesin. Apple’ın YouTube kanalı hakkında sizin ilk izleneminiz ne oldu?