Güncel

Yaz Tatili için Yurt İçinde Gidilebilecek Lokasyonlar

Deniz, kum ve güneş üçlüsünün keyfini yurt içinde doyasıya yaşamak isteyen gezginler için birçok lokasyon mevcut. Denizi, doğası ve tarihi dokusuyla görenleri kendine hayran bırakan bu tatil beldeleri yerli ve yabancı turistlerin de gözdesi konumundadır. Özellikle yaz aylarında büyük ilgi gören bu şehirler, yılın diğer mevsimlerinde de görülmeye değer güzelliktedir. Pegasus’un ucuz uçak bileti fırsatlarıyla siz de unutulmaz bir yaz tatili planı yapmaya ne dersiniz? Gündelik iş stresinden uzaklaşıp, kendini harika bir tatille ödüllendirmek isteyenler için büyük bir fırsat olan ucuz uçak biletleri, yeni yerler keşfetmek isteyenleri bekliyor! İşte, yaz tatilini harika bir rotayla taçlandırmak isteyen gezginlerin, yaz tatili için tercih edebilecekleri adresler…

Yaz Tatili için Tercih Edilebilecek Yurt İçi Rotaları

Yaz Tatili için Tercih Edilebilecek Yurt İçi Rotaları

Masmavi denizi, altın sarısı kumsallarıyla gezginleri kendine hayran bırakan birçok yurt içi rotası bulunur. İşte, güneşin keyfini doyasıya çıkarmak isteyenlerin mutlaka deneyimlemesi gereken başlıca rotalar…

Antalya: Ülkemizin tatil cenneti olarak anılan şehirlerinden biri olan Antalya, yaz mevsiminde yüzlerce turiste ev sahipliği yapar. Kilometrelerce uzunluktaki plajları ve yeşil doğasıyla turistlerin vazgeçilmez rotalarından biri olan Antalya, geçmişten günümüze birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Keşif tutkunlarının odağı olan bu şehir, sadece yaz mevsiminde değil diğer aylarda da görülmeye değer tarihi güzelliklere sahiptir. Antalya’ya seyahat edecek olan gezginlerin mutlaka gezmesi gereken başlıca adresleri; Kaleiçi, Antalya Arkeoloji Müzesi, Aspendos Antik Tiyatrosu, Perge Antik Kenti, Konyaaltı Plajı, Kurşunlu Şelalesi ve Düden Şelalesi olarak sıralamak mümkün. Antalya’da gezginler lüks konaklama seçeneklerinden hostel ve apart otellere kadar birçok seçeneği değerlendirebilirler. Antalya’nın tarihi dokusunu yakından gözlemlemek isteyenler Kaleiçi’ni, şehir merkezine yakın olmak isteyenler Konyaaltı’nı, lüks bir deneyim yaşamak isteyenler ise Lara’da konaklamayı tercih edebilirler. Bunun yanı sıra; Kemer, Alanya, Kaş ve Belek ilçeleri de konaklama için en çok tercih edilen adresler arasında yer alır. Antalya’da her bütçeye göre farklı konaklama seçenekleri bulmak mümkün.

Bodrum: Denizi, güneşi, doğası ve tarihi dokusuyla gezginlere unutulmaz bir tatil vadeden Bodrum, yaz turizminin en hareketli olduğu lokasyonlar arasında yer alır. Ege’nin İncisi Bodrum, eğlencenin tadını çıkarmak isteyenler için vazgeçilmez bir adres… Kendine özgü lezzetleriyle de herkesi kendine hayran bırakmayı başaran belde, özellikle güneşin kendini gösterdiği yaz aylarında büyük ilgi görür. Bodrum’a seyahat eden gezginlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken başlıca adresleri; Bodrum Antik Tiyatro, Bodrum Kalesi, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Bodrum Deniz Müzesi, Pedesa Antik Kenti ve Leleg Yolu olarak sıralamak mümkün. Bodrum’a gelen gezginler buradaki tekne turlarına da katılmayı ihmal etmemeli. Her gün farklı bir koyda denize girmek isteyenler için harika bir deneyim sunan tekne turları, gezginlere unutulmaz anılar yaşatır. Konaklama açısından birçok seçeneğe sahip olan Bodrum’da herkesin kendi bütçesine uygun bir yerde konaklaması mümkün. Dileyen gezginler 5 yıldızlı otelde kalabilecekleri gibi dileyenler de butik otel ya da pansiyon gibi daha uygun fiyatlı yerlerde konaklayabilirler. Bodrum’un tadını doyasıya çıkarmak isteyen gezginler merkezde konumlanan otelleri tercih edebilirler. Böylece müzelere, yeme-içme ve eğlence mekanlarına daha yakın olabilirler.

İzmir: Birçok turistin vazgeçilmez adreslerinden biri olan İzmir, ülkemizin en modern şehirleri arasında yer alır. Doğası, tarihi dokusu ve masmavi deniziyle gezginleri kendine hayran bırakmayı başaran şehir, yılın her mevsiminde görülmeye değer güzelliktedir. Köklü bir tarihe sahip olan İzmir’de gezilip görülmesi gereken birçok rota bulunur. Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri olma özelliğine sahip olan İzmir’de mutlaka gezilmesi gereken başlıca rotaları; Saat Kulesi, Tarihi Kemeraltı Çarşısı, Kordon ve Çeşme olarak sıralamak mümkün. Türkiye’nin en turistik şehirlerinden biri olan İzmir’de konaklamak için birçok opsiyon bulunur. Gezginler otel, pansiyon ve tatil köyü gibi bütçelerine uygun konaklama yerlerini tercih edebilirler. İzmir’de Konak, Karşıyaka ve Alsancak gibi bölgeler gezginlerin konaklama için en çok tercih ettiği adresler arasında yer alır. Özellikle Konak ilçesi, şehrin birçok turistik noktasına yakın olması sebebiyle yoğun ilgi görür. Alsancak ilçesi, diğer bölgelere göre daha modern olması yönüyle burada konaklama seçeneklerinin daha yüksek fiyatlı olduğu görülür.